We wrześniu 2007 uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli, rozpoczęli prace nad projektami w ramach programu „Uczeń z klasą” zorganizowanego przez Gazetę Wyborczą, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Polsko – Amerykańską Fundację Wolności. Uczniowie realizowali projekty w jednym z trzech obszarów: „Badam świat, „Jestem twórcą”, „Pomagam innym”, swoją pracę dokumentowali w blogach na stronach internetowych „Szkoły z klasą”, zadaniem ich było również komentowanie prac innych zespołów.

W kwietniu 2008 roku uczniowie zakończyli projekty i uzyskali tytuły „Uczniowie z klasą”.

Uczniowie, którzy uzyskali w 2008 roku tytuł „Uczniów z klasą”:

„Pomagam innym”:

Aneta Szeląg i Ewelina Śpieżak z kl. IIa wykonały  projekt „Pomocna dłoń”.

„Badam świat”:

Michał Pysiewicz z kl.Ib wykonał projekt „Deskorolka dla ludzi”.

Patryk Wojciechowski i Robert Martynowski z kl. Ic wykonali projekt „Four Whells”.

„Jestem twórcą”:

Dominika Litwin z kl. IIIa jest autorką projektu „Moja mała POEZJA”.

Laura Walkiewicz z kl. IIIa jest autorką projektu „Spójrz w głąb swojej duszy…”

Klaudia Lizak z kl. IIIa jest autorką projektu „Carpe Diem”

Opiekunami projektów byli nauczyciele naszej szkoły. Nauczyciel j. polskiego, pani Joanna Muda opiekowała się grupami realizującymi projekty w obszarach „Jestem twórcą” i „Pomagam innym”. Opiekunem uczniów z grup „Badam świat” była nauczycielka informatyki i geografii, pani Ewa Pendyk.

Zadaniem opiekunów była pomoc w realizowaniu projektów uczniowskich i nadzorowanie dokumentacji
na stronie internetowej programu.

Szkolnym koordynatorem programu „Uczniowie z klasą” była pani Joanna Muda.