SUKCESY UCZNIÓW NASZEGO GIMNAZJUM W KONKURSACH

ROK SZKOLNY 2017/2018

  • Wiktoria Gulak kl. 3a - II miejsce w wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu.

  • Emil Łasocha kl. IIIb i Natalia Welcz kl. IIa wyróżnienia w kategorii literackiej konkursu „Św. Stanisław Kostka Wzorem Miłości Ojczyzny w 100 lecie Jej Niepodległości”.

  • Michał Krawiec kl. 3c - wyróżnienie w II Międzyszkolnym Konkursie Poezji im. Siostry Mirosławy Kozioł

  • Ada Kostrubiec kl. 3c, Bartosz Bratkowski kl. 2b, Jakub Romaszko kl. 2c - wyróżnienia w IX edycji konkursu „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy”

  • Ernest Kaniowski kl. 2c - III miejsce w konkursie historycznym „Józef Piłsudski – bohater wolnej Polski”.

  • Zuzanna Kierepka i Szymon Smoła z klasy IIa laureaci na szczeblu wojewódzkim „Europejskiego Quizu Finansowego” 

  • Wiktor Wachowicz kl. IIIc - laureat Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie

  • Julia Sobczyk kl. IIIc- II miejsce oraz Dominika Brzyska kl. IIc - III miejsce w konkursie „Mistrz Ortografii Francuskiej”

  • Aleksandra Dembicka - uczennica kl. IIa - laureatka konkursu przedmiotowego z biologii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

  • Emil Łasocha - uczeń kl. IIIb - laureat konkursu przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

  • Emil Łasocha - kl. IIIB - finalista XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów

  • Aleksandra Jonak kl. 3c - nagroda w konkursie literacko-fotograficznym „Mała Ojczyzna-Ludzie i miejsca”

  • Oliwia Kozłowska kl. 2a i Michał Krawiec kl. 3c - wyróżnienia w IV ogólnopolskim konkursie recytatorskim „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück"

  • Paweł Kurzępa z kl.3b - II miejsce w konkursie recytatorskim „Poetycko w dniu urodzin Józefa Piłsudskiego”, który był podsumowaniem projektu „Józef Piłsudski i Zamość”

  • Michał Krawiec z kl. IIIc otrzymał tytuł Mistrza Słowa Województwa Lubelskiego w VII Wojewódzkim Festiwalu Słowa i Obrazu

  • Martyna Mądroń, ucz. kl. IIIc - II miejsce w IV Diecezjalnym Konkursie Wiedzy „Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki”  

  • Wyróżnienia w 21 edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez ZDK otrzymali: Karolina Korga, Wiktoria Wójcik, Zuzanna Śmiałko, Jakub Romaszko, Michał Krawiec

  • Nagrodę w ogólnopolskim konkursie z j. niemieckiego pt: "Erlebnisreise mit Deutsch" otrzymali uczniowie kl. 3b: Wiktoria Wojciechowska, Wiktoria Sowińska, Julia Kiesztyn, Aleksandra Wierzańska, Krzysztof Pizoń  

  • Monika Orszewska - wyróżnienie w V Miejskim Konkursie Poezji Religijnej za wiersze: "Dziękuję Ci za to, że jesteś" Ks. Jana Twardowskiego oraz „Ślady” autora nieznanego

  • Natalia Welcz - I miejsce za wiersz „Pomoc” w diecezjalnym konkursie na wiersz/opowiadanie organizowanym przez Katolickie Radio Zamość

ROK SZKOLNY 2016/2017

  • Kamila Zych – laureatka konkursu z biologii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

  • Wiktor Wachowicz – laureat konkursu ortograficznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

  • Kinga Kaszyca – finalistka konkursu Wiedzy o Biblii i historii Kościoła 

  • Patrycja Mydlak - finalistka konkursu z j.polskiego 

  • Igor Raczkiewicz - finalista konkursu z j.angielskiego 

  • Sebastian Salej - finalista konkursu z biologii 

  • Martyna Wiatr – laureatka VII Ogólnopolskiego Jesiennego Konkurs Poezji Śpiewanej "Na strunach poezji"

  • Gulak Wiktoria (kl. 2a), Igor Raczkiewicz (kl. 3a) laureaci w XIII Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego Clickonmaniac 

  • Emil Łasocha (kl. IIb) laureat w Rejonowym Konkursie Matematycznym ZAGIMAK

  • Zespół w składzie: Karolina Kołcon (kl. 3a), Bartosz Skowyra (kl. 2a) Agata Sawicka (kl. 1c) – finaliści w VIII Lubelskim Turnieju Chemicznym

  • Emil Łasocha (kl. 2b) – finalista w IX Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym w kategorii matematyka - fizyka - informatyka

  • Ada Kostrubiec (kl. 2C), Jakub Kopiel (kl. 1C) oraz Jakub Romaszko (kl.1C) – wyróżnienia w VIII edycji konkursu „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy” 

  • Aleksandra Jonak - II miejsce w konkursie „Mistrz Ortografii Francuskiej ” w ramach Dni Frankofonii, organizowanych przez II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE.

  • Emil Łasocha - I miejsce w konkursie matematycznym o nagrodę Dyrektora III LO.

  • Drużyna w składzie: Ada Kostrubiec (2c), Wiktor Wachowicz (2c), Jakub Kopiel (1c) – II miejsce w III edycji Konkursu Historycznego „Trudne decyzje, kontrowersyjne wybory – Żołnierze Wyklęci”

  • Franciszek Barnowski - laureat Pierwszej Nagrody oraz Nagrody Publiczności w I Turnieju Poetyckim „Z wierszem do ludzi” poświęcony twórczości K. K. Baczyńskiego

  • Kamila Świrska (kl. III b) – I miejsce w kategorii POEZJA w 31 Konkursie Literackim „DEBIUT”
    Patrycja Mydlak (kl. III a) – I miejsce w kategorii PROZA w 31 Konkursie Literackim „DEBIUT”
    Oliwia Kozłowska (kl. I a) – II miejsce w kategorii PROZA w 31 Konkursie Literackim „DEBIUT”
    Klaudia Drzewicka (kl. III c) – wyróżnienie w kategorii KOMIKS w 31 Konkursie Literackim „DEBIUT”

  • Zespół w składzie: Wiktoria Gulak (kl. IIa), Martyna Mądroń (kl. IIc) i Katarzyna Majewska (kl. IIc) - wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie wiedzy medycznej „Meditest”

  • Kamila Zych (kl. IIIa) - I miejsce w etapie rejonowym XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

  • Magdalena Staśko (kl. IIIc) - III miejsce, Wiktor Wachowicz (kl. IIc) - wyróżnienie w Konkursie „Wierność bł. Karoliny Kózki” organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

ROK SZKOLNY 2015/2016

1. Aleksandra Bender - laureatka konkursu przedmiotowego z biologii organizowanego przez   Lubelskiego Kuratora Oświaty

2. Julia Dubel - laureatka konkursu przedmiotowego z biologii  organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty  

3. Julia Dubel - laureatka konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

4. Tymon Gontarz - laureat konkursu przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

5. Piotr Pizoń - laureat konkursu przedmiotowego z geografii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

6. Karol Stepanienko - laureat konkursu przedmiotowego z chemii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty 

7. Tymon Gontarz - laureat konkursu matematycznego Zagimak

8. Tymon Gontarz - laureat konkursu z języka angielskiego Clickonmaniac 

9. Tymon Gontarz - finalista konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty  

10. Aleksandra Hasiak - finalistka konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego


11. Aleksandra Hasiak - 1. miejsce w konkursie "Fit in Deutsch" organizowanym przez III LO w Zamościu

ROK SZKOLNY 2014/2015

1. Aleksandra Bender - laureatka konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

2. Aleksandra Bender - finalistka konkursu przedmiotowego z biologii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty 

3. Julia Dubel - finalistka konkursu ortograficznego oraz konkursów przedmiotowych z języka polskiego i biologii organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty –

4. Tymon Gontarz  - laureat konkursu matematycznego Zagimak

5. Tymon Gontarz - laureat konkursu z języka angielskiego Clickonmaniac

ROK SZKOLNY 2013/2014

13 czerwca 2014 r. w Pałacu w Rybnej odbyło się rozstrzygnięcie XXI Ogólnopolskiego Tarnogórskiego Konkursu Poetyckiego im. Ks. Jana Twardowskiego pod patronatem burmistrza miasta Tarnowskie Góry. II miejsce zdobyła Gabriela Cios z klasy IIb za zestaw wierszy.

czerwiec 2014 - Tymon Gontarz, Jakub Oberda oraz Tomasz Smól zostali laureatami, a Aleksandra Bender finalistką X edycji wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego Clickonmaniac.

5 czerwca 2014r. - Adam Mazurkiewicz 3b, Mateusz Kołcon 2a i Łukasz Pruchniak 2b - zespół reprezentujący naszą szkołę zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym "Śladami chemii" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Wójta Gminy Głusk.

26 maja 2014r. - podsumowano V edycję Konkursu historycznego pt.: „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy”
W kategorii szkół gimnazjalnych
I miejsce zajęła Julia Dubel z klasy Ia, a wyróżnienia: otrzymały Agata Bondyra z kl. II a i Maja Godziszewska z kl. Ia

17 maja 2014r. drużyna w składzie Aleksandra Bender 1a, Tymon Gontarz 1a oraz Mateusz Kołcon 2a zdobyła wyróżnienie w międzynarodowej Olimpiadzie Europejskiej, która odbyła się w Łucku na Ukrainie. 

16.05.2014 r. podsumowano XIII Wojewódzki Konkurs Twórczości „Zawsze niech będzie…” Laureatkami konkursu w kategorii literackiej zostały: Ola Bender z kl. 1a zajęła I miejsce, a Maja Godziszewska, również z kl. 1a, II miejsce.

Patrycja Boruń z kl. IIa zdobyła I miejsce w kategorii reportażu literackiego IV Zamojskiego Przeglądu - Reportaż 2014 pod hasłem „Świat pod lupą”. Jej praca pt. „Mój oddział zamknięty” zyskała najwięcej głosów komisji złożonej z nauczycieli II LO, redaktorów zamojskich mediów: Gazety Akademickiej „Skafander” i Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego, dziennikarza Katolickiego Radia Zamość oraz członków Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Ola Hasiak z kl. Ia zdobyła wyróżnienie w VI edycji konkursu języka niemieckiego „Fit in Deutsch” organizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Zamościu. 

Aleksandra Metner - uczennica kl. IIb zajęła III miejsce w konkursie  "Champion de l'Ortographe française", którego organizatorem jest II LO w Zamościu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE.

Magdalena Michalska - uczennica klasy III c  została laureatką konkursu biologicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty. Magda bardzo interesuje się biologią. Ten przedmiot to jej pasja. Bardzo serdecznie gratulujemy!!! Życzymy jeszcze wielu innych sukcesów w tej dziedzinie.

Marek Diadia otrzymał wyróżnienie w kategorii poezji konkursu literackiego „Debiut” 2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

W trzeciej edycji konkursu historycznego „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP- ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy” organizowanym przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość pod Patronatem Honorowym J.E.Ks.Bp.dr Mariana Rojka oraz Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Ministra Jana Stanisława Ciechanowskiego wyróżnienia  w kategorii szkół gimnazjalnych otrzymali Wojciech Kawa i Adrian Baranowski z kl.IIIb. 

Do II etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie zakwalifikowali się: Katarzyna Kniaź z kl. IIIb- konkurs polonistyczny i konkurs krasomówczy; Magdalena Michalska z kl.II c- konkurs biologiczny; Karolina Hasiec z kl.II c- konkurs krasomówczy; Klaudia Karczmarczuk z kl. IIIa- konkurs geograficzny; Wojciech Kawa z kl. IIIb- konkurs historyczny; Oskar Hebda z kl.IIIb- konkurs krasomówczy; Tomasz Zubrzycki z kl. IIIb- konkurs polonistyczny.

ROK SZKOLNY 2011/2012

 

Robert Dubel z kl. IIIa został laureatem Konkursu Krasomówczego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Nasi uczniowie zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST zorganizowanego przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. Paweł Paziak z klasy III a zajął I miejsce, a jego koleżanka z klasy Klaudia Dubel zajęła III miejsce.

Mamy finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie: Robert Dubel z kl. III a jest finalistą konkursów krasomówczego i języka angielskiego, a jego kolega z klasy Paweł Paziak jest finalistą konkursu biologicznego. 

W IV edycji I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie DEMOKRARUS tytuł FINALISTKI uzyskała Pamela Szczech z klasy II b. Dyplomy uczestnika otrzymali również następujący uczniowie: Karolina Bajak (II b), Wioleta Kalinowska (II a), Monika Kietlińska (II b), Aleksandra Kozłowska (II b), Aleksandra Zgnilec (II a), Jan Garbuz (II b), Oskar Hebda (II b), Przemysław Maryńczak (II b), Tomasz Zubrzycki (II b).
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnością interpretowania wiedzy o wydarzeniach i ruchach społeczno-politycznych w Europie i na świecie oraz dokonać ich krytycznej analizy. Ważnymi zagadnieniami były wydarzenia w strefie euro, ich znaczenie dla państw europejskich, zaangażowanie polskiej polityki zagranicznej w kwestii polityki wschodniej, znaczenie opinii publicznej wobec ACTA.

Joanna Mazurek, uczennica klasy IIIb została finalistką  VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną Polszczyzną na co dzień”. Oskar Hebda z klasy IIb został finalistą III Zamojskiego Dyktanda, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Oskar Hebda i Jan Garbuz z klasy II b zostali finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe.

W ramach Zamojskich Dni Frankofonii w II LO w Zamościu odbył się konkurs „Mistrz ortografii francuskiej”. Nasza uczennica Karolina Kondraciuk okazała się mistrzynią w opanowaniu zasad zawiłej ortografii francuskiej, zdobywając I miejsce.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w konkursach ogólnopolskich, zakwalifikowali się do kolejnego etapu z wysokimi wynikami. Wysokie wyniki w konkursie "Z ORTOGRAFIĄ NA CO DZIEŃ" osiągnęli: Robert Dubel, Joanna Kasiedczak i Oskar Hebda, natomiast w konkursie "Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ" uczniowie: Robert Dubel, Karolina Hasiec, Ewa Garbuz, Joanna Mazurek, Magdalena Raczkiewicz, Justyna Prokop, Katarzyna Łukaszczuk, Aleksandra Pastuszak, Dagmara Stąsiek, Kamila Misiorek, Natalia Bondyra, Monika Wolska, Klaudia Karczmarczuk, Diana Mnich, Monika Pintal, Agnieszka Majzer i Anna Śpieżak.

Do etapu powiatowego Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła, zakwalifikowali się uczniowie: Kondraciuk Karolina kl IIIa, Karaszewski Patryk kl IIIa, Cichosz Katarzyna kl IIIc, Dłuś Mikołaj kl IIb. Do II etapu VI Olimpiady Franciszkańskiej wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe przeszli uczniowie:Hebda Oskar kl IIb, Garbuz Jan kl IIb, Pawlasiuk Aleksandra kl IIIc.

W szkolnym konkursie wiedzy o Wisławie Szymborskiej I miejsce zajął Krystian Bartoń (IIb),  II miejsce przypadło Amandzie Karchut (IIIc), a III miesjce zajęły wspólnie uczennice kl IIIc Monika Wolska i Katarzyna Wasiura.

 

ROK SZKOLNY 2010/2011

Justyna Drankowska z kl. III a została laureatką Konkursu Chemicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Robert Dubel z kl. II a został finalistą Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Justyna Drankowska z kl. III a otrzymała nagrodę za najlepiej napisany test dla uczniów klas III w II Regionalnym Turnieju Chemicznym dla uczniów gimnazjów.

Justyna Drankowska z kl. III a została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC, nasza uczennica zajęła II miejsce w kategorii klas III gimnazjum.

Nasi uczniowie zostali laureatami i wyróżnionymi w Regionalnym Konkursie Historycznym "Skąd Twój ród". Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Robert Dubel z kl. II a, drugie miejsce - Justyna Drankowska z kl.IIIa, a wyróżnienia otrzymały: Ewa Garbuz z kl. IIb i Pamela Szczech z kl. Ib.

 

ROK SZKOLNY 2009/2010

Mamy dwie finalistki Konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Katarzyna Tokarczyk z kl. IIIb została finalistką Konkursu Geograficznego, a Justyna Drankowska z kl. IIa finalistką Konkursu Krasomówczego.

Anna Chlebowicz z  klasy IIIb została laureatką ogólnopolskiego konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie na temat Unii Europejskiej pt. „CES MŁODY EUROPEJCZYK”, zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Wyróżnienia zdobyli: Kinga Szewczuk (IIIb), Katarzyna Tokarczyk (IIIb), Ewelina Babiarz (IIIb)
 i Bartłomiej Chmiel (IIIb)

Uczennice klasy IIIb  zdobyły I miejsca w województwie w ogólnopolskim konkursie ekologicznym Eko-planeta. Aleksandra Piłat uzyskała najlepszy w województwie wynik z testu, natomiast Anna Chlebowicz w konkursie prac indywidualnych na temat „Rośliny wokół nas – piękne i użyteczne”. Wyróżnione zostały też Ewelina Babiarz i Kinga Kusy

Uczeń kl. Ia Robert Dubel został finalistą ogólnopolskiego konkursu "Uczę się języka francuskiego ponieważ...", organizatorem konkursu jest Ambasada Francuska w Polsce.

Uczennice klasy II a Magda Pruchnicka i Edyta Nowak zajęły I miejsce w konkursie ekologiczno - informatycznym na prezentację multimedialną pt. " Rolnictwo ekologiczne na ziemiach zamojskich". Podsumowanie konkursu odbyło się na X Międzygimnazjalnej Sesji Ekologicznej w Gimnazjum Nr 3. 

Michał Majewski znalazł się wśród 20 laureatów "I Zamojskiego Dyktanda", organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu.

Troje uczniów z klasy IIIb zostało finalistami "I Zamojskiego Dyktanda", organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu. Finalistami są: Michał Majewski, Wojciech Korona i Katarzyna Tokarczyk. Michał Majewski znalazł się na V miejscu pod względem liczby zdobytych punktów wśród 247 osób, które brały udział w dyktandzie.

 

ROK SZKOLNY 2008/2009

Magda Kawa i Anna Niklewicz z kl. IIIc zostały finalistkami I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie DEMOKRATUS.

Magdalena Dłuś z klasy IIIc została laureatką Konkursu Polonistycznego oraz laureatką Konkursu Krasomówczego. Konkursy zorganizowane zostały przez Kuratorium Oświaty 
w Lublinie.

Anna Chlebowicz z klasy IIb została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu "Zdobywamy Mount Everest", w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Finał Kampanii i rozdanie nagród odbyło się w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Organizatorem było Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, a patronat objęły: Ministerstwo Sportu i Turystyki i Ministerstwa Edukacji oraz Komenda Główna Policji.

Nasi uczniowie z klasy IIb - Wojtek Korona i Artur Dąbrowski zdobyli II miejsce w konkursie "Poznajemy Szwajcarię przez stacje dydaktyczne", konkurs odbył się w II LO w Zamościu 
w ramach Dni Frankofonii.

Magdalena Dłuś z klasy IIIc zajęła IV miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

 

ROK SZKOLNY 2007/2008

Finaliści konkursów Kuratorium Oświaty w Lublinie: konkurs polonistyczny: 
Magdalena Dłuś (IIc), konkurs matematyczny - Maciej Dłuś (IIIa)

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym dla szkół średnich i gimnazjów „Odważmy się być wolnymi”, zorganizowanym przez Muzeum Historii Polski w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczniowie kl. IIIa Paweł Medak, Angelika Koman, Klaudia Lizak,  przedstawili portret Ludwika Mieczysława Potockiego, autora pierwszej monografii o Zamościu i praca ich została wyróżniona przez jury projektu.

Laureatkami XV Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła zostały uczennice kl.IIIa - Katarzyna Chmiel (II miejsce) i Lidia Dębska (III miejsce)

Laureatkami konkursu literackiego "Spotkania z Biblią" zostały uczennice kl.IIIa - Katarzyna Chmiel i Lidia Dębska oraz Emanuela Babiarz z kl. IIIc

Magdalena Dłuś była uczestniczką ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia

Nasze gimnazjum zajęło IV miejsce w konkursie VIII Międzygimnazjalnej Sesji Ekologicznej "Ratujmy naszą Ziemię".

 

ROK SZKOLNY 2006/2007

Finaliści konkursów Kuratorium Oświaty w Lublinie: konkurs literacko-czytelniczy: 
5 finalistów i konkurs krasomówczy: 3 finalistów.
Laureatami Konkursu Krasomówczego zostali: Aleksandra Cios i Michał Marmur z kl. IIIb

III miejsce reprezentantki naszej szkoły Katarzyny Chmiel (kl.IIa) w konkursie “Mistrza ortografii francuskiej” oraz III miejsce Joasi Gmyz z kl. IIb  w eliminacjach regionalnych XXV Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej.

Uczeń naszego gimnazjum Maciej Dłuś zajął II miejsce w ogólnopolskim finale III Międzygimnazjalnego Konkursu na prezentację multimedialną “Mniejszości narodowe w moim regionie. Historia jednej rodziny. – Historia rodziny Pani Anny Sokołowskiej”.

Grupa uczniów i nauczycieli zrealizowała projekt "Promujemy krwiodawstwo w naszej szkole". Projekt zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie PCK na najlepszą podstronę internetową o honorowym krwiodawstwie - efekty naszej pracy można obejrzeć na stronie internetowej: http://www.gim1zamosc.strefa.pl/krew 

Mamy laureatów międzyszkolnych konkursów – matematycznego “Zagimak” oraz literackiego “Spotkania z Biblią” i w “Konkursie Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła” – 
2 laureatów.

 

ROK SZKOLNY 2005/2006

Uczennica kl. Ia Lidia Dębska została laureatem Diecezjalnych Eliminacji Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła. W eliminacjach powiatowych tego konkursu laureatkami były również Katarzyna Chmiel i Angelika Babiarz

Anna Chrabąszcz z kl. IIc zdobyła I miejsce w województwie lubelskim w Ogólnopolskim Konkursie EKO - PLANETA.

Katarzyna Chmiel i Aleksandra Kawałek zostały laureatkami  Międzyszkolnego Konkursu "VI Spotkanie z Biblią", a w konkursie VI Spotkania z mitologią wyróżnienie zdobył Michał Marmur z II b, a laureatką tego konkursu została Ewa Leszczyńska.

Małgorzata Świtalska z kl. I a zajęła III miejsce w  międzygimnazjalnym konkursie "Mistrz ortografii francuskiej"

 

ROK SZKOLNY 2004/2005

Uczeń kl. IIIa Maciej Wróblewski został laureatem konkursu języka angielskiego, a finalistką tego konkursu była również Natalia Rój z kl. IIIc. Finalistą konkursu informatycznego został Kamil Neczaj z kl. IIIc, finalistką konkursu polonistycznego została Monika Dziura z kl. IIIb, a finalistą konkursu biologicznego był Marcin Pruchnicki z kl. IIIe. Konkursy organizowane były przez Kuratorium Oświaty w Lublinie

Troje uczniów z naszej szkoły zostało wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie EKO - PLANETA, byli to Aleksandra Kawałek, Michał Polski oraz Marcin Pruchnicki.

Tradycyjnie od początku istnienia naszego gimnazjum wielu uczniów bierze udział w konkursach matematycznych i zdobywa w nich wysokie pozycje.  Finalistami tegorocznej edycji konkursu "ZAGIMAK" zostali: Piotr Siatka, Tomasz Hamerski, Katarzyna Szarlip, Łukasz Szpatuśko, Paweł Lis i Michał Marmur. Katarzyna Szarlip, Paweł Lis, Michał Marmur oraz Tomasz Hamerski są również zdobywcami III miejsca w międzyszkolnym konkursie "Święto Matematyki"

Agata Górska, Marcin Pruchnicki i Tomasz Szymański zajęli II miejsce w międzyszkolnym konkursie "EKOLOGIA - ŚRODOWISKO - CZŁOWIEK"

 

ROK SZKOLNY 2003/2004

Zespół uczniów i nauczycieli z naszej szkoły wziął udział w międzynarodowym konkursie CYBERFAIR. Najważniejszym zadaniem konkursowym było przygotowanie projektu internetowego. Projekt naszego zespołu "Zamość - Światowe Dziedzictwo" (Zamosc - World Heritage) zwyciężył w polskiej edycji konkursu CyberFair, natomiast w edycji międzynarodowej znaleźliśmy się również w grupie zwycięzców, zdobywając GOLD AWARD czyli II miejsce w kategorii "Historical Landmarks". W międzynarodowej edycji CyberFair 2004 wzięło udział 430 szkół z 43 państw świata. Nasz projekt mozna obejrzeć pod adresem www.cf2004.zamosc.pl

Kamil Neczaj z kl. IIc został finalistą Konkursu Informatycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Laureatką konkursu matematycznego "ZAGIMAK" została Anna Bulak z kl. IIe, a Maciej Wróblewski z kl. IIa był finalistą tego konkursu

 

ROK SZKOLNY 2002/2003

Uczeń kl. IIIg Artur Bulak został laureatem konkursu języka angielskiego oraz konkursu matematyczno-fizycznego, w konkursie matematyczno-fizycznym tytuł laureata uzyskał również Hubert Biszczanik z klasy IIIg. Konkursy organizowane były przez Kuratorium Oświaty w Lublinie

Ewelina Kucharczyk została finalistką Konkursu Krasomówczego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Wielu uczniów zyskało tytuł laureatów konkursów matematycznych. Laureatami konkursu "ZAGIMAK" zostali: Hubert Biszczanik, Damian Medak, Marcin Pruchnicki, Tomasz Szymański, natomiast tytuł laureata konkursu "KANGUR 2003" uzyskali: Michał Semczuk, Karol Maślany, Michał Pogłodziński i Agnieszka Skrzyńska.

Laureatami konkursu "Mniejszości narodowe w krajach anglojęzycznych" zostali Artur Bulak i Magdalena Paszko, udział w finale konkursu wzięli również Agata Paszko i Cezary Pokryszka

W etapie okręgowym "Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła" wzięli udział uczniowie: Marcin Gałan, Elżbieta Grobelna, Marek Bochniarz, Katarzyna Cisak, Damian Jędrulak, Michał Kapłon, Sławomir Soboń, Ewelina Kucharczyk, Patryk Pyś

 

ROK SZKOLNY 2001/2002

Katarzyna Pokryszka z kl. IIIb została laureatką wojewódzkiego etapu Konkursu Geograficznego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie

W konkursie międzygimnazjalnym "Zamość moja mała ojczyzna " organizowanym przez Muzeum Okręgowe i Gimnazjum Nr 6 w Zamościu -   uczniowie naszego gimnazjum Justyna Zub (z klasy IIIe) oraz Daniel Hałasa i Stefan Lorentz (IIIa) zajęli III miejsce.

Małgorzata Potarska z klasy IIf została laureatką konkursu "Mój las" zorganizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody na temat "Znaczenie surowca drzewnego dla człowieka"

W konkursie "II Spotkania z Biblią" Sylwia Król (IIIf) zajęła I miejsce

 

ROK SZKOLNY 2000/2001

Wydanie specjalne naszej gazetki szkolnej "LOGOS" zostało nagrodzone w konkursie "Człowiek a alkohol" organizowanym przez Zamojski Dom Kultury

Bartosz Morgaś (IIb) otrzymał srebrny medal za zajęcie II miejsca w testach przeprowadzanych podczas eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Drużyna naszej szkoły w składzie: Bartosz Morgaś, Bartek Fiutek(IIb) i Darek Zdunek(IIa) - zajęła VI miejsce w tych eliminacjach

Monika Klimczuk(Ig) została laureatką II Międzyszkolnego Konkursu Kulturoznawczego "Źródła kultury europejskiej - Biblia i mitologia grecka", finalistkami tego konkursu były również: Agata Szymańska (IIc), Ewa Kawałko (IIb), Katarzyna Pokryszka (IIb), Agnieszka Brych (IIf)

Mamy siedmiu finalistów konkursu matematycznego "ZAGIMAK", laureatami zostali: Katarzyna Pokryszka (IIb), Kamila Wróblewska (IIb), Cezary Pokryszka (Ib)

Artur Bulak (Ig) zajął I miejsce w konkursie języka angielskiego w kategorii Where's There's a Will, There's a Way Baccalarus

Wyróżnienie dla Ewy Kawałko (IIb), Katarzyny Pokryszki (IIb) i Jakuba Semczuka (IIb) w Lublinie - konkurs "Mój los" pod patronatem Ligi Ochrony Przyrody

 

ROK SZKOLNY 1999/2000

Katarzyna Pokryszka z kl. Ib została laureatką rejonowego Konkursu Matematycznego

Drużyna naszej szkoły w składzie: Bartosz Morgaś(Ib), Zbyszek Grzewiński(Ia), Darek Zdunek(Ia) i Bartek Fiutek(Ib) - zajęła  II miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego i wzięła udział w eliminacjach powiatowych

W Konkursie Wiedzy Regionalnej o Zamościu Daniel Hałasa zajął I miejsce