SUKCESY ARTYSTYCZNE UCZNIÓW NASZEGO GIMNAZJUM

 ROK SZKOLNY 2018/2019

  • Weronika Kitka kl. IIIc - nagroda główna, Julita Płaza z kl. IIIa - wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Snap z lektury” zorganizowanego w ramach projektu „ZACZYTANI MŁODOCIANI”

  • Patrycja Kiecana kl. IIIc - I miejsce, Natalia Tyszko kl. IIIb - wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Niepodległa – graficznie”

ROK SZKOLNY 2017/2018

  • Bartosz Skowyra kl. IIIa - III nagroda w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Józef Piłsudski w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży – Zamość 2018”

  • Klaudia Oszmaniec kl. IIIa - nagroda, Zuzanna Wilkołazka i Katarzyna Farion kl. IIIc, Katarzyna Gorajska kl. IIa - wyróżnienia w kategorii plastycznej konkursu „Św. Stanisław Kostka Wzorem Miłości Ojczyzny w 100 lecie Jej Niepodległości”.

  • Zuzanna GAŁAN kl. 2a - tytuł laureata, Aleksandrze BEŁZ kl. 2a - wyróżnienie, Franciszek Barnowski kl. 3b. - Nagroda Dyrektora w II Międzyszkolnym Konkursie Poezji Śpiewanej im. Siostry Mirosławy Kozioł

  • Franciszek BARNOWSKI kl. IIIb - I miejsce, Aleksandra BEŁZ kl. IIa -  II miejsce, Zuzanna GAŁAN kl. IIa - III miejsce w VI Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Chłopcy malowani”

  • Zuzanna GAŁAN kl. 2a - I miejsce, Franciszek BARNOWSKI – kl. 3b - II miejsce, Aleksandra BEŁZ kl. 2a - III miejsce w XI Konkursie Poezji Śpiewanej poświęconemu twórczości Marka Grechuty

  • Franciszek Barnowski kl. 3b - I miejsce, Zuzanna Gałan kl.2a i Aleksandra Bełz kl.2a - wyróżnienia w III Konkursie Piosenki Wojskowej i Patriotycznej

  • Aleksandra BEŁZ kl. 2a wyśpiewała tytuł Laureata w finale XIX Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych „DEBIUTY” Lublin 2018

  • Franciszek Barnowski kl. 3b - II miejsce, Zuzanna Gałan kl. 2a - wyróżnienie w „IX Śpiewo – graniu w Ekonomiku”.

  • Franciszek Barnowski kl. 3b - II miejsce w IV Konkursie Piosenki Rosyjskiej, który miał miejsce 16 lutego 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4

  • Wiktor Wachowicz kl. IIIc - II miejsce w V Logopedycznym Konkursie Plastyczno – Literackim pod hasłem „Królestwo Radości na kartce papieru…”

  • Franciszek Barnowski - Laureat I Nagrody w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku

  • Zuzanna GAŁAN oraz Franciszek BARNOWSKI - wyróżnienie w Finale VIII Ogólnopolskiego Jesiennego Konkursu Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”

  • Emilia Brykner kl. IIc - III MIEJSCE, Aleksandra Jendrzejczak kl. IIIa - WYRÓŻNIENIE w Konkursie Plastycznym „Mój Zamość” zorganizowanym z okazji 25. rocznicy wpisania naszego miasta na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO

  • Emilia Brykner kl. IIc, Oliwia Kozłowska kl. IIa i Anastazja Czapla – nasza absolwentka  laureatki konkursu plastycznego „Na skrzydłach przyjaźni”

ROK SZKOLNY 2016/2017

  • Aleksandra Bełz (kl. 1A) - GRAND PRIX, Zuzanna Gałan (kl. 1C) - wyróżnienie w Konkursie Piosenki Europejskiej „EUROSONG” objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka

  • Aleksandra Dembicka (kl. Ia) - wyróżnienie w Regionalnym konkursie plastyczno – fotograficznym „CUDA NATURY I ARCHITEKTURY W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ”

  • Bartosz Bratkowski (kl. Ib) – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” FOTO 

  • X Przegląd Poezji Śpiewanej Poświęcony Twórczości Marka Grechuty
    1 miejsce wyśpiewała Martyna WIATR (kl. 3B)
    2 miejsce wyśpiewał Franciszek BARNOWSKI (kl. 2B)
    Wyróżnienie przyznano Zuzannie GAŁAN (kl. 1C)

  • V Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Chłopcy Malowani” organizowany przez Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych i Klub Batalionowy
    1 miejsce wyśpiewała Aleksandra Bełz (kl.1a), wyróżnienie Posła Sławomira Zawiślaka otrzymała Katarzyna Horoszkiewicz (1b) oraz wyróżnienie otrzymał Zespół Wokalny >FORTE< /Aleksandra Bełz 1a, Amelia Majzer 1a, Oliwia Kozłowska 1a, Aleksandra Dembicka 1a, Katarzyna Horoszkiewicz 1b, Zuzanna Gałan 1c, Julia Ogranista 1c/

  • I miejsce wyśpiewała Aleksandra BEŁZ z klasy 1A w konkursie wokalnym „VIII Śpiewo – Granie w Ekonomiku”. 

  • Dwie uczennice naszego gimnazjum odniosły sukces w VIII Wojewódzkim Konkursie Fotograficzno – Plastycznym „Kocie sprawy”.
    Kasia Majewska z klasy IIc otrzymała II nagrodę w kategorii fotografia. Emilka Brykner z klasy Ic otrzymała wyróżnienie w kategorii plastycznej.

  • VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI I PIOSENKI MIŁOSNEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM.
    Gimnazjum nr 1 reprezentowały dwie uczennice:
    Aleksandra BEŁZ z kl. 1a wyśpiewała II miejsce
    Zuzanna GAŁAN z kl. 1c wyśpiewała III miejsce

  • Międzyszkolny KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ W KSZTAŁCIE BOMBKI. 
    I miejsce zdobyła Iga Szkałuba z klasy Ia Gimnazjum nr 1. 

  • III Regionalny Konkurs Plastyczny „PTAKI EGZOTYCZNE”,
    Partycja Mydlak – kl. IIIa, Kamila Świrska oraz Dorota Mądroń – kl. IIIb otrzymały WYRÓŻNIENIA
    Oskar Wróbel – kl. IIIb gimnazjum, otrzymał NAGRODĘ

  • VII Ogólnopolski Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej ,,Na strunach poezji” organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie.
    Trzecie miejsce koncertowo wyśpiewała Martyna WIATR oraz wyróżnienie pięknie wyśpiewał Franciszek Barnowski

  • 6 listopada w Gimnazjum w Starym Zamościu odbył się Międzygminny Konkurs Pieśni Patriotycznej.
    Gimnazjum nr 1 reprezentowały: Aleksandra Bełz z kl. 1A, która została laureatką drugiego miejsca w kategorii solistów oraz Zespół Wokalny >FORTE< w składzie: Martyna Wiatr (3B), Zuzanna Gałan (1C), Katarzyna Horoszkiewicz (1B), Oliwia Kozłowska (1A), Aleksandra Bełz (1A), Amelia Majzer (1A), który wyśpiewał drugie miejsce w kategorii zespołów
    Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość” wyróżnienie Aleksandrze BEŁZ z klasy 1A

ROK SZKOLNY 2015/2016

  • I Ogólnopolski Festiwal Teatrów Szkolnych „Gry teatralne 2016”. 
    Gimnazjum nr 1 reprezentowało troje uczniów, którzy wystąpili w kategorii poezji śpiewanej. 
    1 miejsce wyśpiewała Martyna Wiatr 
    2 miejsce wyśpiewał Mateusz Mazur 
    Wyróżniono Franciszka Barnowskiego

  • IX Wojewódzki Przegląd Poezji Śpiewanej im. Marka Grechuty pod Patronatem Wojewódzkiego Kuratora Oświaty – Zamość 2016. 
    W kategorii gimnazjów udział wzięło troje uczniów Gimnazjum nr 1 i wszyscy zostali nagrodzeni: 
    I miejsce koncertowo wyśpiewał Mateusz Mazur za piosenkę „W dzikie wino zaplątani”; 
    II miejsce zajęła Martyna Wiatr za piosenkę „Dobranoc panowie”;
    Wyróżnienie dostał Franciszek Barnowski za piosenkę „Dni, których nie znamy”.

  • IV Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej "Chłopcy Malowani" organizowany przez Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu.
    Drugie miejsce wyśpiewał Mateusz Mazur, a wyróżnienie – Martyna Wiatr.

  • III MIEJSCE w stylu taniec współczesny – jazz, w kategorii wiekowej do lat 19, wytańczyły uczennice Gimnazjum nr 1 podczas „X Wiosennych Spotkań Tanecznych – Zamość 2016”, organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu.

  • 22 marca 2016r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbyło się uroczyste wręczenie nagród przyznanych w powiatowym konkursie plastycznym "Stroik wielkanocny". Na zaproszenie organizatorów konkursu przybyły wyróżnione uczennice z naszej szkoły Paulina Juszczak i Wiktoria Sowińska z klasy Ib.

  • Dnia 11 marca 2016r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnego konkursu „Mała ojczyzna – ludzie i miejsca”. W kategorii – fotografia Jury przyznało wyróżnienia dla Katarzyny Majewskiej z klasy Ic i Bartosza Skowyry z klasy Ia.

  • Konkurs Muzyczny „VII Śpiewo – Granie w Ekonomiku” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty uczeń klasy IIIA Mateusz Mazur, wyśpiewał III miejsce.

  • W regionalnym konkursie plastycznym pod hasłem „Kanada – kultura i sport” I miejsce zdobyła Agata Beda

  • Oskar Wróbel otrzymał nagrodę w części plastycznej w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Boże Narodzenie” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. 

  • Jury VII zamojskiego konkursu plastycznego pod hasłem „Kartka na Boże Narodzenie – ilustracja i życzenie” wyróżniło Martę Czapkę z klasy Ia.

  • Agata Beda uczennica klasy IIIa otrzymała wyróżnienie w II Regionalnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Ptaki Egzotyczne”.

ROK SZKOLNY 2014/2015

  • Zespół wokalno- instrumentalny >FORTE< – wyróżnienie w III Konkursie Piosenki Patriotyczne i Żołnierskiej „Chłopcy malowani” 

  • Alicja Orszewska (kl. IIIa) - wyróżnienie w I Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Krzyże i kapliczki Lubelszczyzny” 

  • Zespół wokalno – instrumentalny >FORTE< - tytuł laureata w konkursie wokalnym pod nazwą „Moja Wiara, Moja Miłość”

  • Agata Beda – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Malownicze zakątki Schwabisch Hall” 

  • Klaudia Janczak (kl.IIIa) – wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pt. „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego” 

ROK SZKOLNY 2013/2014

3 czerwca odbyło się podsumowanie XX Konkursu Plastyczno – Literackiego „Święty Jan Paweł II – Nauczyciel miłości do dzieci i młodzieży”. 
I nagrodę
zdobyła Agata Beda kl. Ia. Wyróżnienia otrzymali:
Adrian Łagowski kl. Ic, Weronika Pisarew kl. Ic, Krzysztof Sokołowski kl. Ic.

19.05.2014 - rozstrzygnięto Międzyszkolny konkurs plastyczny na plakat „W oczekiwaniu na kanonizację Jana Pawła II”, w którym II miejsce zdobyła Joanna Ciuraszkiewicz z kl. IIa, III miejsce przyznano Milenie Michniewicz z kl. Ib, a wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Hasiak z kl. Ia i Kamila Molenda z kl. IIa.

16.05.2014 r. podsumowano XIII Wojewódzki Konkurs Twórczości „Zawsze niech będzie…”
Laureaci konkursu:
W kategorii plastycznej:
Jakub Głuch z kl. 2a zajął I miejsce 
W kategorii muzycznej: Dawid Kaźmierczak
i Karol Chmiel zajęli III miejsce

21 marca uczeń kl. Ia - Marek Diadia zdobył wyróżnienie w Konkursie Literackim Debiut organizowanym przez ZDK.

15 stycznia bieżącego roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu odbył się VII Przegląd Kolęd i Pastorałek „NAD NAMI CICHA NOC”.
Z wielką radością przyjęliśmy werdykt Jury: I miejsce w kategorii zespołów dla ZESPOŁU WOKALNO – INSTRUMENTALNEGO >>FORTE<< działającego w naszej szkole pod kierownictwem p. Katarzyny Beda.

17 grudnia 2013 r. podczas "DNIA BOŻONARODZENIOWEGO" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu dokonano podsumowania konkursu na "Świąteczny Stroik Bożonarodzeniowy". Reprezentantki naszej szkoły Natalia Hałasa i Agata Popik wywalczyły II miejsce.

12 grudnia 2013r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom, którzy brali udział w konkursie „Kto pyta, nie błądzi”. Przedstawiciele naszej szkoły otrzymali wyróżnienia w kategorii praca plastyczna. Laureatami zostali Aleksandra Bender i Tymon Gontarz z klasy Ia.

16.10.2013 r. Jakub Głuch z klasy IIa odebrał dyplom za zajęcie III miejsca w XIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNO - LITERACKIM w kategorii konkurs plastyczny pod hasłem: "OBLICZA DIALOGU". Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Krasnobrodzie.

ROK SZKOLNY 2012/2013

Uczeń klasy IIIb naszego gimnazjum Mateusz Efler otrzymał wyróżnienie  w finale XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza.

W konkursie  literacko - fotograficznym pt. „Mała Ojczyzna- ludzie i miejsca” nasza uczennica Pamela Szczech (IIIb) zdobyła I miejsce w kategorii: fotografia – ludzie. 

W 27. Konkursie Literackim pt. „DEBIUT” Kamil Bondyra i Damian Niedużak z klasy II a  zdobyli nagrodę główną za klip pt. „Magia”.

Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu "Tęcza" zorganizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie przyznał następujące dyplomy uczniom naszej szkoły: Pameli Szczech(3B) za zajęcie I miejsca w szkole, wyróżnienia Katarzynie Kowalczyk(3B) oraz Mateuszowi Kusztykiewiczowi (2B), a dyplomy uznania: Katarzynie Kniaź(3B), Katarzynie Kamińskiej(3B), Mateuszowi Eflerowi(3B), Bartłomiejowi Zielonce(3B), Karolinie Bajak(3B), Oskarowi Hebdzie(3B).

W eliminacjach powiatowych ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „Przebudzeni do życia”  Karolina Hasiec (IIc) i Mateusz Efler (IIIb) otrzymali wyróżnienia.

W ogólnopolskim konkursie poetyckim „Przyroda jaką znam”- Zmysły Natury", organizowanym przez Roztoczański Park Narodowy w  kategorii wiekowej: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne - uczennica naszego gimnazjum Gabriela Cios otrzymała wyróżnienie.

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” w kategorii gimnazjów nagrodę główną otrzymała Natalia Hałasa z kl. IIc, a wyróżnienia jej koleżanki z klasy: Agata Popik i Małgorzata Załuska.

W XVIII Konkursie Plastyczno-Literackim "Kościół naszym domem" zostali nagrodzeni  uczniowie z kl. III b: Pamela Szczech, Monika Kietlińska, Katarzyna Kowalczyk i Mateusz Efler.

ROK SZKOLNY 2011/2012

W konkursie pt: „Szukamy Polskiego Szekspira” organizowanym przez warszawską Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich uczennica naszego gimnazjum Alicja Ulanicka otrzymała wyróznienie i nagrodę w postaci udziału w warsztatach literacko teatralnych.

 Wśród 5 laureatów 15. Jesiennego Konkursu Recytatorski „Życie ukryte w słowach... pamiętniki, dzienniki, listy, wspomnienia.”, którzy będą reprezentowali Zamość w Turnieju Wojewódzkim w Lublinie znalazł się uczeń naszej szkoły Jan Garbuz z klasy II B.

Uczennica klasy III c Kamila Niemczuk zdobyła I miejsce w rejonowym konkursie historyczno - plastycznym pt.: "Bitwy oręża polskiego".

Nasz zespół został wyróżniony na VII Przeglądzie Polskiej Piosenki Lwowskiej szkół podstawowych i gimnazjalnych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamościa

Pamela Szczech I miejsce w XVII konkursie plastycznym i poetyckim "W Przyjaźni z Bogiem i Ludźmi" zorganizowanym przez Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej.

Monika Kietlińska I miejsce w XVII konkursie plastycznym i poetyckim "W Przyjaźni z Bogiem i Ludźmi" zorganizowanym przez Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej.

Jan Garbuz I miejsce w XVII konkursie plastycznym i poetyckim "W Przyjaźni z Bogiem i Ludźmi" zorganizowanym przez Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej. 

W konkursie literacko- fotograficznym "Mała ojczyzna- ludzie i miejsca" jury wyróżniło uczennicę klasy 3a - Magdalenę Sarzyńską. Dyplomy otrzymali również: Wiktoria Soroka i Magda Słowik z kl. 1b, Pamela Szczech z kl. 2b oraz Wojciech Adamowicz z kl. 3a.

W szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Mój Scrapbooking” uczennica klasy II b Monika Kietlińska zdobyła I miejsce, II miejsce Pamela Szczech i III miejsce Katarzyna Kowalczyk również z klasy II b.

ROK SZKOLNY 2010/2011

Uczniowie klasy Ib - Zuzanna Sachajko, Adrian Baranowski i Jan Garbuz otrzymali wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Pawła II oraz Czesława Miłosza organizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Zamościu.

Nasz zespół  "Piąty Anioł" zdobył I miejsce na IV Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Piosenki Miłosnej w języku angielskim organizowanym przez II LO w Zamościu, a solistka zespołu Kasia Szostak z kl. IIc  otrzymała wyróżnienie.

Pamela Szczech z kl. Ib zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie fotograficzno - plastycznym pt.: "Piękno przyrody w jej różnorodności - Zamość 2010"Konkurs odbył się z okazji Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej.

Zespół instrumentalno - wokalny "Piąty Anioł" wziął udział w II Śpiewo-graniu w Ekonomiku, nagrodzona została solistka zespołu, uczennica klasy II b Ewa Garbuz.

Nasz zespół instrumentalno - wokalny "Piąty Anioł" zajął II miejsce w XI Miejskim Konkursie Kolęd Różnych Narodów.

W VI Przeglądzie Piosenki Lwowskiej zespół instrumentalno - wokalny Gimnazjum nr 1 w Zamościu zdobył II miejsce.

W V Konkursie Poezji i Pieśni Niepodległościowej tytuły laureata w kategorii recytacja otrzymali: Ewa Garbuz z kl. IIb i Jan Garbuz z kl. Ib. Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Legiony to żołnierska nuta" otrzymała Justyna Drankowska z kl. IIIa.

 

ROK SZKOLNY 2009/2010

Uczennica kl. III c Ilona Bulak brała udział w konkursie "Roztoczański Park Narodowy 
w obiektywie" zorganizowanym przez Roztoczański Park Narodowy. Po wnikliwej ocenie wszystkich prac uczniów gimnazjów, szkół średnich i osób dorosłych, komisja konkursowa wyróżniła Ilonę Bulak w dwóch kategoriach tematycznych: w kategorii "Rośliny" Ilona Bulak zajęła III miejsce, zaś w kategorii "Krajobrazy" zdobyła wyróżnienie.

Uczennica klasy IIIc Paulina Wojtaś  zdobyła I miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Poezji Miłosnej w języku angielskimorganizowanym przez II LO w Zamościu.
Paulina zaprezentowała się w utworze Fine Frenzy ‘Almost Lover’.

Zespół teatru profilaktycznego z Gimnazjum nr 1 w Zamościu zwyciężył na Festiwalu Teatrów Profilaktycznych w Zamościu. Spektakl "W niewoli nałogów" uzyskał najwyższe uznanie jurorów. 

Uczennica klasy IIIb Ewelina Babiarz została laureatką konkursu plastycznego pod tytułem: „Zawsze Biało-Czerwona”, zorganizowanego przez Klub Garnizonowy w Zamościu. 

W IV Konkursie Poezji i Pieśni Niepodległościowej w kategorii recytacji tytuł laureata uzyskała Ewa Garbuz z kl. Ib, a w kategorii zespołów wokalnych tytuł laureata wywalczył nasz zespół EFFATHA.

Fotografia wykonana przez uczennicę klasy IIIb Ewelinę Babiarz została nagrodzona w  konkursie plastycznym pod tytułem: "Mój ulubieniec w zamojskim ZOO - Zamość 2010", zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu.

W konkursie fotograficznym "Piękny uśmiech w obiektywie" nagrodzone zostały prace naszych uczennic: Eweliny Babiarz, Kingi Kusy i Aleksandry Piłat z kl.IIIb oraz Kingi Bałabuch, Karoliny Czuryło i Moniki Spieżak z kl. IIIc. Nagrodzone prace na stronie:
http://www.bezbolesnie.pl/serwis/?konkurs-fotograficzny-piekny-usmiech-w-obiektywie-,279

 

ROK SZKOLNY 2008/2009

Martyna Słomianowska z kl. IIIc zajęła I miejsce w szkole w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Tęcza".

Ewelina Koczwara z kl. IIIb zajęła I miejsce, a uczennica kl. IIIa Mirosława Wójcik zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno - Literackim pt. "Dziedzictwo duchowe, któremu na imię Polska". W tym samym konkursie uczennica kl. IIIa Diana Wojczuk otrzymała wyróżnienie.

asze uczennice uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Piosenki Miłosnej w języku angielskim; Paulina Wojtaś z kl. IIc zajęła II miejsce w kategorii piosenki, a Sylwia Lizak z IIb zajęła III miejsce w kategorii recytacji.

Martyna Słomianowska z kl. IIIc została laureatką konkursu plastycznego "Legiony to żołnierska nuta". W konkursie zorganizowanym z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięły udział dzieci z zamojskich szkół podstawowych i SP w Pniówku oraz uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Plakat wykonany przez Martynę znalazł się wśród 6 najlepszych prac, na konkurs nadesłano 81 prac. 

Nasz zespół wokalny zajął II miejsce na V Przeglądzie Piosenki Lwowskiej w kategorii szkół gimnazjalnych. Konkurs odbył się w Zamojskim Domu Kultury. 

W konkursie plastycznym "Przemocy mówię NIE" organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Zamościu nagrodę w kategorii gimnazjów zdobyła uczennica kl. IIIb Ewelina Koczwara.

Nasz zespół wokalny zajął III miejsce na IX Miejskim Przeglądzie Kolęd Różnych Narodów.

 

ROK SZKOLNY 2007/2008

Finalistami ogólnopolskiego "Konkursu Prozy i Poezji Frankofońskiej" zostali: Michał Majewski z kl. Ib i Joanna Gmyz z kl. IIIb

Laureatką II edycji Konkursu Poezji i Pieśni Niepodległościowej w kategorii recytatorskiej została uczennica kl. IIIa - Ania Szpatuśko, trzy uczennice z tej samej klasy otrzymały wyróżnienia. Nasz zespół muzyczny "Effata" zdobył wyróżnienie w kategorii muzycznej.

W III Konkursie Piosenki Lwowskiej – w Zamojskim Domu Kultury nasz zespół zdobył 
I miejsce w kategorii gimnazjalnej.

W konkursie plastycznym "Przemocy mówię NIE", organizowanym przez MDK uczennice 
kl. IIIa zdobyły: I miejsce - Kasia Bondyra, II miejsce - Ania Dąbrowska i III miejsce - Ewa Farion.

Uczennica kl. III a Anna Szpatuśko zajęła III miejsce w konkursie recytatorskim "Nigdy więcej Sybiru"

Uczennica kl. II b Ewelina Koczwara otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury "112 w trudnej sprawie nie używaj przy zabawie"

Uczniowie klasy II c zdobyli wyróżnienie w konkursie "Z papierosem nie po drodze". Konkurs zorganizowany został  przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną 
w Zamościu.

Nasi uczniowie i absolwenci wzięli udział w znakomitym regionalnym przedsięwzięciu Zamojskiego Domu Kultury. Wydany został tomik pt. "ULICZNICY. Ulicą by poznać człowieka. KLASYCY ZAMOJSKICH ULIC". Każdy z młodych autorów biorących udział w tym przedsięwzięciu opisał jedną z zamojskich ulic i postać jej patronującą. I tak uczennica 
kl. IIb - Martyna Słomianowska opisała Józefa Wybickiego, uczennice klasy IIIa - Angelika Koman opisała postać Janiny Porazińskiej, Anna Dąbrowska - Juliusza Słowackiego, Dominika Pawlasiuk - Stanisława Staszica i Karolina Szymura Władysława Reymonta. 
W realizacji tomiku wzięli udział nasi absolwenci: Ola Krywko, Ola Cios i Kamil Sulima.

 

ROK SZKOLNY 2006/2007

W VI Regionalnym Konkursie Twórczości dla szkół podstawowych i gimnazjalnych “Zawsze niech będzie...”, propagującego integrację z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, uczennice z Gimnazjum nr 1 zdobyły I  i III miejsce w kategorii prac literackich oraz dwie uczennice zdobyły I miejsce ex aequo w kategorii multimedialnej, jedna uczennica zdobyła wyróżnienie w tej kategorii.

I miejsce ucznia z kl.IIIa w XX konkursie Literackim “Debiut” w kategorii prozy, konkurs organizowany przez Zamojski Dom Kultury. Uczennica kl. II b zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Liceów “Mój przyjaciel mieszka w książce".

W konkursie muzycznym: “Poezji i Pieśni Niepodległościowej Klubie Garnizonowym w Zamościu uczniowie z klasy III b wywalczyli I miejsce. W III Konkursie Piosenki Lwowskiej – w Zamojskim Domu Kultury nasz zespół zdobył I miejsce

Na III Festiwalu Pieśni Religijnej w Gimnazjum nr 4 nasz zespół (kl. IIIb: E. Gałan, P. Lis, 
M. Marmur, M. Bzówka, A. Cios, E. Leszczyńska) zajął I miejsce i zdobył nagrodę publiczności, zespół zajął również III miejsce w Konkursie Kolęd Różnych Narodów 
w Zamojskim Domu Kultury.

W eliminacjach wojewódzkich konkursu plastycznego "Kiedy dzwonię po straż pożarną", organizowanego przez Miejski Dom Kultury, nasze uczennice z kl. I - Ewelina Koczwara 
i Kasia Płatek, otrzymały nagrody główne

W III Powiatowym Konkursie Plastycznym “Gdyby drzewa umiały mówić” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu – nasza uczennica otrzymała nagrodę główną

 

ROK SZKOLNY 2005/2006

Uczniowie klasy II b : Michał Marmur, Paweł Lis, Erwin Gałan i Mateusz Bzówka tworzący zespół Ramajama zajęli I miejsce w V Regionalnym Przeglądzie Twórczości "Zawsze niech będzie..." w Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu

Daria Stąsiek zdobyła I miejsce w XXX Turnieju Sztuki Recytatorskiej im. Bolesława Leśmiana, a Mateusz Seń został wyróżniony w I Konkursie Recytatorskim 
im. K. Makuszyńskiego

Katarzyna Borowik i Joanna Gałaszkiewicz z III b zajęły III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Ozdoba świąteczna", organizowanym przez hotel "Orbis" w Zamościu. Joanna Gałaszkiewicz zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Myśląc ojczyzna"

Plakat wykonany przez Michała Marmura został pokazany w Pałacu Prezydenckim
 w Warszawie w międzyszkolnym konkursie"Jesteśmy razem" w ramach Klubu Szkół Tolerancji.

 

ROK SZKOLNY 2003/2004

Uczennica kl. IIa Anna Seń została laureatką XXII Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Francuskiej

 

ROK SZKOLNY 2002/2003

Uczeń klasy IIIa Kamil Sulima został laureatem II Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej "FOTOGRAF 2003"

Uczennica kl. Ia Anna Seń została finalistką XXI Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Francuskiej

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli również udział w konkursie literackim organizowanym przez Komisję Episkopatu Polski d/s Misji "Mój szkolny kolega z Afryki"

 

ROK SZKOLNY 2001/2002

W etapie regionalnym Konkursu Prozy i Poezji Francuskiej w Lublinie uczestniczyli uczniowie Daniel Hałasa z kl. IIIa i Justyna Zub (kl.IIIe)

W konkursie "Debiut" -  XIV Konkurs Literacki organizowanym przez Zamojski Dom Kultury laureatami zostali Kamil Sulima (IIa) i Monika Klimczuk (IIg)

 

ROK SZKOLNY 2000/2001

Aleksandra Dolińska z kl.IIh, zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich "Jesiennego Konkursu Recytatorskiego Renesans-Barok"

Zespół Instrumentalno-Wokalny otrzymał wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd Międzynarodowych

Daniel Hałasa z kl. IIa zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich Konkursu Recytatorskiego im. Bolesława Leśmiana organizowanego przez Zamojski Dom Kultury

Laureatami Konkursu Poezji Biblijnej zostali: Aleksandra Jóźwik (IIe), Sławomir Soboń (Ib), E. Mielniczek (Ie), Michał Kapłon (Ib)

 

ROK SZKOLNY 1999/2000

Daniel Hałasa z kl. Ia został wyróżniony na Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim poezji J.Czechowicza i J.Lechonia

W konkursie plastycznym o Europie, organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, została wyróżniona uczennica kl Ih - Ewa Paśkiewicz

W organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury XXIV Turnieju Sztuki  Recytatorskiej im.B.Leśmiana wyróżniona została Agnieszka Śmiałko z kl. Ic

w konkursie plastycznym organizowanym przez Zamojski Dom Kultury pod hasłem "Jestem przeciw!" zotały wyróżnione prace Weroniki Kulik z Ic oraz Seweryny Dudzińskiej, Olgi Mazurkiewicz, Kingi Andruszewskiej i Agnieszki Łuczki z kl. Ih