DLA UCZNIÓW KLAS III
 

POĆWICZ W DOMU DO EGZAMINU!

   Każdy uczeń klasy III musi zmierzyć się z egzaminami gimnazjalnymi....

Drogi przyszły absolwencie/ przyszła absolwentko :) zapoznaj się z tym, co przygotowuje dla gimnazjalistów Centralna Komisja Egzaminacyjna. Egzamin gimnazjalny będziesz zdawał w ciągu 3 kwietniowych dni. W pierwszym dniu napiszesz egzamin humanistyczny, który składa się z 2 części: I. historia i WoS oraz II. j. polski. W drugim dniu egzaminu przyjdzie się zmierzyć z przedmiotami matematyczno - przyrodniczymi, najpierw napiszesz część przyrodniczą (biologia + chemia + fizyka + geografia), a po przerwie część matematyczną. Ostatni dzień egzaminów przeznaczony jest dla języków obcych. Jeśli będziesz zdawać np. j. angielski, najpierw będziesz zdawać egzamin na poziomie podstawowym, a po przerwie - na poziomie rozszerzonym.  Na stronie internetowej CKE znajdziesz materiały, z którymi możesz sam poćwiczyć.

Od roku 2012 gimnazjaliści po raz pierwszy zdawali egzamin zgodny z nową Podstawą Programową, Ty również będzie zdawać taki egzamin. Zajrzyj na stronę CKE z arkuszami egzaminacyjnymi z 2012r.>>>

Na tej stronie znajdziesz nie tylko arkusze z zadaniami, ale również odpowiedzi. Przetestuj swoje umiejętności i wiedzę, porównaj to co sam zrobisz z odpowiedziami zamieszczonymi na stronie CKE. Wszystkie materiały (arkusze egzaminacyjne, odpowiedzi) są zamieszczone w formacie PDF.

Zajrzyj również do materiałów z egzaminów wcześniejszych, przeprowadzanych przed rokiem 2012, linki do zbiorów arkuszy z poprzednich lat znajdziesz w menu po lewej stronie ekranu z testami 2012. 

W każdym roczniku znajdziesz oprócz arkuszy egzaminacyjnych, klucze punktowania wraz z odpowiedziami. 

Materiały z testów diagnostycznych (grudzień 2012r.) poprzedzających egzaminy gimnazjalne znajdziesz na stronie>>>   a podobne materiały z roku 2011 na stronie>>>  Sprawdź ile już umiesz :) ...

Powodzenia!!!