Tak się bawimy...

 

Wybory Miss
Z okazji Dnia Kobiet w naszym gimnazjum cyklicznie odbywają się wybory Miss Gimnazjum. Walory dziewcząt ocenia męska komisja, złożona z przedstawicieli wszystkich klas. Dziewczyny biorą udział w różnych konkurencjach np. prezentacja w strojach szkolnych, test IQ, ocena umiejętności aktorskich - zareklamowanie wylosowanych przedmiotów, prezentacja w strojach wieczorowych. Prezentacje dziewcząt były nagradzane gromkimi brawami oraz nagrodami i dyplomami. Sponsorem nagród był Samorząd Uczniowski.

 

Turniej Edukacyjny „Milionerzy” 
Organizowany cyklicznie w naszym gimnazjum jest rozszerzeniem i uatrakcyjnieniem oferty edukacyjnej szkoły. Pomysł został zaczerpnięty z turnieju telewizyjnego „Milionerzy” prowadzony jest w kategoriach: humanistycznej, matematycznej, przyrodniczej, sportu i rozrywki. Kolejne edycje turnieju organizowane są dla uczniów szkół podstawowych miasta Zamościa i okolic oraz dla uczniów naszego gimnazjum. Młodzież bardzo chętnie bierze udział w takiej właśnie formie nauki przez zabawę. 

 

 

Turniej gier rekreacyjnych LEGO
Bogaty w wydarzenia festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza rozpoczęła się finałowym meczem piłki nożnej chłopców, rozegranym przez uczniów gimnazjum. Równocześnie trwały rozgrywki dziewcząt w ringo i siatkówkę. Podczas festynu na boisku  odbyły się  pokazy walk karate tradycyjnego, a następnie pokazy Towarzystwa Szabli i Miecza w Zamościu.  

 


Po pokazach w sali gimnastycznej rozpoczął się  Turniej Gier LEGO, rozgrywany na dziesięciu stanowiskach przez zespoły naszych gości z klas IV i V SP 6 oraz SP 7. Zwycięzcy czteroosobowych zespołów otrzymali dyplomy i gadżety LEGO. 

 


Jednocześnie na boisku trwały rozgrywki w ringo, w których uczestniczyli pozostali członkowie zaproszonych drużyn. Zwycięzcy otrzymali nagrody w formie słodkich niespodzianek, a dla wszystkich zaproszonych gości przygotowano poczęstunek. Dużym zainteresowaniem cieszył się klocek LEGO- żywa reklama trwającego turnieju. 

 


Ogromną atrakcję festynu stanowiły zjeżdżalnie i trampoliny ustawione na boisku, które przyjechały do nas aż ze Stalowej Woli i były oblegane przez uczniów do końca imprezy

 

 

 


Święto Rodziny

Co roku uroczyście obchodzimy Święto Rodziny. Uroczyste akademie lub festyny na świeżym powietrzu odbywają się w II połowie maja, kiedy przypada Dzień Matki. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowują części artystyczne, podczas których prezentują wiersze i piosenki wyrażające wdzięczność dla Rodziców i Dziadków. Odbywają się również prezentacje gry na instrumentach, pokazy taneczne, do których zapraszani są Rodzice. Na zakończenie uczniowie wręczają swoim Rodzicom kwiaty.


Bale gimnazjalne i dyskoteki

Tradycją naszego gimnazjum są bale dla uczniów klas III, odbywające się pod koniec stycznia lub w lutym. Bale gimnazjalne organizowane są w "Starej Elektrowni" lub w Gościńcu "Kanclerz". Uczniowie klas III bardzo angażują się w przygotowanie tej ważnej dla nich imprezy. Bal rozpoczyna się tradycyjnym polonezem i pokazem tańców towarzyskich. Uczniowie składają podziękowania swoim Rodzicom i Nauczycielom. Po części oficjalnej rozpoczyna się wspaniała zabawa i gościna. 


 

 

 


Uczniowie wszystkich klas biorą udział w dyskotekach choinkowych, andrzejkowych i innych. Dyskoteki andrzejkowe połączone są zwykle z wieczorami wróżb organizowanymi przez klasy. W przygotowaniu takich imprez, jak zwykle pomagają niezastąpieni Rodzice naszych uczniów

 

 

 

 

Wycieczki, rajdy, ogniska

Urozmaiceniem naszego szkolnego życia są również wycieczki, rajdy i ogniska organizowane podczas wyjazdów. Uczniowie chętnie biorą udział w wyjazdach tych bliskich i tych dalekich. W naszej szkole organizowane są rajdy rowerowe oraz wycieczki na Roztocze a także  dalsze wyjazdy np. do Warszawy, Sandomierza i wycieczki zagraniczne np. do Paryża.