Wydarzenia 2012/13

 

Zakończenie roku szkolnego

Więcej fotografii>>

Dnia 28 czerwca społeczność Gimnazjum nr 1 zebrała się w sali gimnastycznej na uroczystym zakończeniu roku. O godz. 8.30  po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się uczniowie szkoły podstawowej, zaś dwie godziny później gimnazjaliści. Uczniowie klas trzecich pod kierunkiem wychowawców- p.Edyty Wilczyńskiej-Krawiec oraz p.Jolanty Krywko przygotowali wzruszającą – pożegnalną część artystyczną, po zakończeniu której Pani Dyrektor wręczyła Rodzicom Listy Gratulacyjne, natomiast  najwybitniejszym uczniom wszystkich klas naszego gimnazjum-  wspaniałe świadectwa oraz nagrody książkowe.
(tekst: J. Muda)

Prezydent nagrodził najlepszych uczniów

Więcej fotografii>>

Dnia 27.06.2013r. w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza odbyło się wręczenie nagród najlepszym uczniom zamojskich szkół – laureatom olimpiad i konkursów przedmiotowych. Wśród nagrodzonych przez Prezydenta Miasta Pana Marcina Zamoyskiego znalazł się uczeń naszej szkoły – Paweł Lewkowicz z klasy VI a – laureat Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Kuratora Oświaty w Lublinie.
 W gronie najlepszych z najlepszych znalazła się również absolwentka Gimnazjum Nr 1 – Justyna Drankowska (obecnie uczennica III LO w Zamościu) laureatka I miejsca w XXVIII Olimpiadzie Ekologicznej.  W swoim wystąpieniu Prezydent gratulował uczniom, nauczycielom, rodzicom i dyrektorom szkół. Dziękował za godne reprezentowanie naszego miasta w województwie, Polsce i na świecie. 
Nagrodzonym, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy!
(tekst: A. Dubel, zdjęcia: M. Drozd)
Więcej na stronie www.tygodnikzamojski.pl>>l

GRATULACJE DLA NASZEJ ABSOLWENTKI!

Więcej fotografii i informacji na stronie organizatora Olimpiady>>

JUSTYNA DRANKOWSKA - ukończyła nasze gimnazjum w roku szkolnym 2010/2011.
Jako uczennica III klasy została laureatką Konkursu Chemicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Obecnie jest uczennicą II klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. Z radością informujemy, że Justyna uzyskała tytuł  Laureata XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
W tegorocznej XXVIII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej wystartowało ponad 30 tysięcy uczniów. W finale uczestniczyło 112 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Po kilku etapach eliminacji wybrano dziesiątkę najlepszych czyli laureatów. Wśród nich Justyna zajęła I miejsce. Po prostu - najlepsza w Polsce! Wszyscy finaliści i laureaci otrzymali certyfikaty umożliwiające studiowanie na 60 uczelniach w całym kraju bez egzaminu wstępnego.

JUSTYNKO!  PRZYJMIJ SERDECZNE GRATULACJE OD PANI DYREKTOR, GRONA PEDAGOGICZNEGO I UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 1 W ZAMOŚCIU. 
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

(Tekst: E. Danilewicz, zdjęcie z witryny organizatora Toyota Motor Poland)

Dzień Sportu

Więcej fotografii>>

Jak co roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu, który organizowany jest z okazji Dnia Dziecka jak również w ramach akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uczniowie mogli rywalizować między sobą w grach zespołowych. Każda klasa wystawiła drużynę do gier w siatkówkę oraz w piłkę nożną. W siatkówce zwyciężyła klasa IIa przed Ib i IIIa. Najlepszymi piłkarzami okazali się chłopcy z klasy Ib. Drobne upominki dostali wszyscy uczestnicy rozgrywek a były to między innymi frisbee z logo ZTU i kulka antystres do ściskania. Zbliżają się wakacje, wiec wszystkim życzymy aktywnego spędzania czasu wolnego.
(Tekst i zdjęcia: M. Kozłowska)

Klasa 3b na biwaku

Więcej fotografii>>

W dniach 17-19 czerwca klasa 3b pod opieką wychowawczyni p.Jolanty Krywko i p.Marii Łysakowskiej, tradycyjnie, jak co roku, wybrała się na biwak. Tym razem do Krasnobrodu.
Pogoda dopisała. Tylko w jeden dzień przeganiał nas deszcz, który zainspirował chłopaków do świetnej zabawy, czyli oblewania się wodą z wiadra, miski, garnka... taki śmigus-dyngus! Komary strasznie atakowały, ale dzielnie z nimi walczyliśmy. Przetrwaliśmy! Wspólne kolacje, „konkurs sałatkowy” i grilowanie integrowały naszą grupę.
Szkoda, że niedługo się rozstaniemy...

(Tekst i fotografie: J.Krywko)

 

Angielskie słówka to dla niego nie problem

W naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego ‘Vocabulary - no problem’.  Uczniowie zmagali się z angielskimi rzeczownikami i przymiotnikami podczas dwóch etapów.
Z tym trudnym zadaniem najlepiej poradził sobie Michał Paszko z Ia, który uzyskał  największą liczbę punktów i wywalczył  pierwsze  miejsce! Drugie  miejsce zajęła Agnieszka Majzer z  IIc a trzecie Mateusz Kołcon z Ia.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
(tekst i zdjęcie: L.Mróz)

Wycieczka do Zwierzyńca

Więcej fotografii>>

18 czerwca 2013 roku klasa I a wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili wystawy w Ośrodku Edukacyjno - Przyrodniczym. Następnie weszli do rezerwatu przyrodniczego Bukowa Góra, spędzili miłe chwile nad Stawami Echo. Ostatnim etapem wędrówki była ścieżka " Na wydmie". Radosnego nastroju nie zepsuły nawet komary.
(Tekst i zdjęcia: M. Majewska)

Śladami św. Maksymiliana

Więcej fotografii>>

W dniach 17-18 czerwca 2013 roku odbyła się pielgrzymka dla laureatów VII Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Na trasie pielgrzymki znalazły się następujące miejscowości: Warszawa, Niepokalanów, Miedniewice, Szymanów i ponownie Warszawa, gdzie w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W pielgrzymce zorganizowanej przez Ojców Franciszkanów z Zamościa uczestniczyły również nasze uczennice: Aleksandra Zgnilec, Agnieszka Karabin i Monika Wolska z gimnazjum oraz Iwona Moskwa, Patrycja Mydlak i Wiktoria Ostrowska ze szkoły podstawowej. Wspaniałym przewodnikiem i duszpasterzem młodych pielgrzymów okazał się O.Arkadiusz Płatek, któremu pomagały panie katechetki – p.Joanna Bulak i p.Marzena Chmiel.

Wyjazd na paintball

Więcej fotografii>>

Zajęcia rekreacyjne klasy 2a i 3a na polach paintballowych. Zobacz galerię zdjęć jak się bawi młodzież Gimnazjum nr 1 w Zamościu.
(Tekst: J. Bekas, zdjęcia: J. Bekas, J. Muda)

Noc w Bibliotece

 

Więcej fotografii>>

15 czerwca 2013 roku Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu po raz pierwszy zorganizowała masową imprezę adresowaną do wszystkich mieszkańców Zamościa „Noc w Bibliotece” pod ogólnym hasłem „Zamojskie duchy”.
Na ul. Grodzkiej przed Czytelnią biblioteki przygotowano specjalne miejsce dla chętnych do wzięcia udziału w tej imprezie kulturalnej, frekwencja była dosyć spora.
W tym urokliwym miejscu na tle Rynku Wielkiego w świetle zachodzącego słońca wszyscy zebrani oraz liczni przechodnie mogli obejrzeć krótką etiudę poetycką pt.: „ŁAWECZKA – czyli kilka refleksji o życiu na miejskim bulwarze” przygotowaną przez uczniów z naszego gimnazjum. Scenariusz napisała pani Marta Słomianowska opierając się na tekstach Juliana Tuwima, Wojciecha Młynarskiego, Edwarda Stachury i Alfredy Magdziak.
Wśród wykonawców znaleźli się: Karolina Hasiec, Jan Garbuz, Mateusz Efler, Adrian Baranowski i sympatycy , którzy po raz kolejny zechcieli z nami wystąpić, z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu oraz Liceum Plastycznego w Zamościu. Za obsługę sprzętu byli odpowiedzialni Krystian Bartoń oraz Bernard Kostrubiec. Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami
Na zakończenie wystąpiła nasz pani dyrektor Alicja Dubel wraz z panią Dorotą Mach – Dyrektorem Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu i wspólnie podziękowały i pogratulowały młodym artystom.
(Tekst: M. Słomianowska)

Dużo wiedzą o Polsce i Europie

15 czerwca br. w Zespole Szkół Społecznych odbyło się ogłoszenie wyników konkursu geograficznego "Przez Polskę i Europę". W konkursie brało udział 40 uczniów z gimnazjów zamojskich oraz z Jarosławca, Starego Zamościa, Sitna, Żdanowa, Zawady i Krasnobrodu. Mimo, że pytania konkursowe wymagały dużej wiedzy z zakresu geografii Polski i Europy, nasze reprezentantki zajęły wysokie miejsca. Klaudia Karczmarczuk z kl. 3a zajęła 8. miejsce, a Karolina Hasiec z kl. 2c - 11. miejsce. Karolina wyprzedziła wielu uczniów klas III, którzy zrealizowali już program w zakresie geografii Polski, a ona musiała popracować więcej. Opiekunem uczennic była p. E. Pendyk.
Życzymy dziewczętom dalszych sukcesów!
(tekst i zdjęcie: E. Pendyk)

Sukces Agnieszki!

Więcej fotografii>>

W trzecim-finałowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych – CLICKONMANIAK, naszą szkołę reprezentowało dwóch finalistów: Agnieszka Majzer z kl.IIc  i Matusz Kołcon z kl. Ia. W drodze do finału nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z języka angielskiego i pokonali wielu konkurentów, ponieważ  tegoroczny konkurs cieszył się rekordową liczbą uczestników. Tytuł laureata konkursu zdobyła Agnieszka Majzer, której  serdecznie gratulujemy!!!
Agnieszce i Mateuszowi życzymy dalszych sukcesów.
(Tekst i zdjęcia: L. Mróz)

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Grono Pedagogiczne, Uczniów, Rodziców oraz Sympatyków naszej szkoły na Noc w Bibliotece Pedagogicznej "Zamojskie duchy", która odbędzie się w sobotę 15 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. 

W programie m.in. 
godz. 19.15-20.00 Chłopska szkoła biznesu Zabawa na całego 
godz. 20.00 - 23.00 Kiermasz książki 
godz. 20.00 - 20.30 Uczeń na scenie - Zespół Szkół nr 2 w Zamościu 
etiuda poetycka
pt.: „ŁAWECZKAczyli kilka refleksji o życiu na miejskim bulwarze”
godz. 20.30 - 20.40 Na wesoło... - p. Janina Czerwieniec 
godz. 20.40 - 20.50 Zamojskie duchy cz. I 
godz. 20.50 - 21.30 Opowieści o Zamościu - p. Teresa Madej 
godz. 22.00 - 22.10 Na wesoło... p. Janina Czerwieniec 
godz. 22.10 - 22.20 Zamojskie duchy cz. II 
godz. 22.20 - 22.35 Przekazywać dobro - ks. Tomasz Winogrodzki 
godz. 22.35 Nocne Polaków rozmowy przy...

My lubimy historię!

Więcej fotografii>>

Uczniowie Gimnazjum nr 1 zostali laureatami dwóch prestiżowych konkursów historycznych.
7 czerwca 2013 r. podczas uroczystej gali w Klubie Batalionowym ogłoszone zostały wyniki kolejnej edycji regionalnego konkursu „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy”. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem: Ordynariusza Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Ks. Bp. Mariana Rojka, Kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych  Ministra Jana Stanisława Ciechanowskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Krzysztofa Babisza.  Zadaniem uczestników było napisanie pracy inspirowanej rozmowami i wywiadami z żołnierzami AK, zawierającej niepublikowane fakty i materiały dokumentalne. Na konkurs wpłynęło ponad 40 prac, ocenianych w trzech kategoriach. W kategorii szkół gimnazjalnych za najlepszą została uznana praca Jana Garbuza z kl. IIIb, ucznia Gimnazjum nr 1. Wartościowe nagrody rzeczowe wręczył szczęśliwym laureatom Pan Kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych  Minister Jan Stanisław Ciechanowski. Z jego rąk podziękowania otrzymała także p. M. Łysakowska- nauczyciel historii i p. A. Dubel - dyrektor Zespołu  Szkół nr 2.
W dniu 12 czerwca nagrodę za I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Lubelszczyzna pełna Tajemnic” odebrał w  Zespole Szkół w Kocku Przemysław Maryńczak,  również uczeń klasy IIIb Gimnazjum nr 1. Po powitaniu przez Panią Dyrektor E. Guz uczestnicy podsumowania wysłuchali wykładu p. prof. Cezarego Tarachy   pt. „Relacje Lubelszczyzny ze światem hiszpańskim”. Następnie nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie odebrali nagrody i upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, KUL, Starostwo Powiatowe w Lubartowie i Lubelską Fundację Odnowy Zabytków. Wszystkim laureatom pogratulował Krzysztof Krupa – kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie.
W czwartej edycji konkursu „Lubelszczyzna pełna Tajemnic” wzięły udział 62 szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu województwa lubelskiego.
Obydwu uczniów do konkursów przygotowała p. Maria Łysakowska. Uczniom i nauczycielowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Finalistka Konkursu Interdyscyplinarnego w II LO w  Zamościu

24 maja 2013r. uczniowie Gimnazjum Nr 1: Klaudia Karczmarczuk z kl.3a, Mateusz Kołcon z kl.1a i Bartłomiej Zielonka z kl.3b wzięli udział w Konkursie Interdyscyplinarnym organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu. Zadania konkursowe nie należały do łatwych, gdyż obejmowały wiedzę z przedmiotów ścisłych: matematyki, informatyki, chemii i fizyki. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p.Ewy Pendyk, p.Elżbiety Danilewicz, p.Małgorzaty Kiełbasy, p.Jolanty Krywko i p.Mariusza Mielnika.
Klaudia została finalistką! Gratulujemy!
(Tekst i zdjęcie: J. Krywko)

Konkurs na najlepszą reklamę kraju Unii Europejskiej

Więcej fotografii>>

W związku z nadchodzącymi wakacjami w naszej szkole odbył się konkurs na najlepszą reklamę kraju Unii Europejskiej, zorganizowany przez nauczycieli języków obcych. Konkurs był skierowany do uczniów zamojskich szkół podstawowych, oraz uczniów naszego gimnazjum i  cieszył się dużą popularnością wśród uczniów.
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Agata Majder ze SP nr 2, II miejsce – Karolina Łaśko z ZS nr 6 a III miejsce – Maksymilian Franczak ze SP nr 7. 
Wyróżnienia otrzymali: Weronika Jagusiak z ZS nr6, Monika Giecko ze SP nr7 oraz Kornelia Jonasz ze SP nr2.


Wśród naszych gimnazjalistów I miejsce zajęła Agata Popik z kl.IIc, II miejsce- Mateusz Kusztykiewicz z kl.IIc, a III miejsce Natalia Jabłońska z kl.Ib.
Wyróżnienia otrzymali: Milena Gwiazdowska z kl.Ia, Oliwia Janeczko z kl.Ia oraz Sebastian Wojewódka z kl.IIb
Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy!!!
Sponsorem nagród w konkursie były wydawnictwa: Mcmillan Polska, Oxford University Press oraz Wydawnictwo PWN.
(tekst i zdjęcia: Lidia Mróz, Agnieszka Szuwara)

 

Wieczór Marzeń

Więcej fotografii>>

7 czerwca o godz. 16.00 w zamojskim ZOO rozpoczął się Wieczór Marzeń dla dzieci niepełnosprawnych. Wszystkich zgromadzonych powitał dyrektor Ogrodu Zoologicznego, p. Grzegorz Garbuz. Jak każdego roku, uczniowie Gimnazjum nr 1 wystąpili na scenie wspólnie z wychowankami OREW.  Uczennice kl. IIIa:  Agnieszka Karabin, Kasia Buć, Kinga Wolska, Klaudia Karczmarczuk i Ola Zgnilec uczestniczyły wbarwnym widowisku, jakim był pokaz tańca do melodii „Deszczowej piosenki”. Po raz pierwszy w Wieczorze Marzeń wzięła udział uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 Ada Kostrubiec z kl. IVa, laureatka szkolnego konkursu literackiego, przeczytała na scenie swój wzruszający list do rodziców. Było to symboliczne podziękowanie od wszystkich dzieci uczestniczących w Wieczorze Marzeń skierowane do ich rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej, na  której obecna była także p. Alicja Dubel - dyrektor  Zespołu Szkół nr 2, uczennice biorące udział w części artystycznej zostały w ZOO wraz z opiekunem p. M. Garbuz. Dziewczęta pomagały organizatorom imprezy jako wolontariuszki, częstując zaproszone dzieci słodyczami i owocami. Ponieważ pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili, korzystając z przygotowanych atrakcji i zwiedzając ZOO.
(Tekst i zdjęcia: M. Garbuz)

Sukces naszego oszczepnika

Więcej fotografii>>

Podczas  Międzynarodowego Festiwalu sportu Dzieci i Młodzieży  uczeń Gimnazjum nr 1 w Zamościu Michał Szram odniósł duży sukces. W konkurencji rzutu oszczepem zajął drugie miejsce zdobywając srebrny medal. Sukces jest tym większy, że Michał startował w zawodach międzynarodowych. W zawodach lekkoatletycznych udział wzięły reprezentacje z takich państw jak: Ukraina, Słowacja, Węgry i Białoruś. Ogromnie się cieszymy i życzymy dalszych sukcesów.
(Tekst i zdjęcia: J. Bekas)

Piknik dla wolontariuszy w Hospicjum Santa Gala

Więcej fotografii>>

5 czerwca br. wolontariuszki z naszego gimnazjum uczestniczyły w pikniku  zorganizowanym przez Hospicjum Santa Galla. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Mariana Rojka. Dla zaproszonych gości przygotowano mnóstwo atrakcji: występy zespołów wokalnych, gry i zabawy oraz poczęstunek: kiełbaski z grilla, słodkie smakołyki, napoje itp. Jednak najwięcej czasu uczestnicy spędzili na zabawie na zjeżdżalni i trampolinie. Nie zabrakło też konkurencji zespołowych, w których uczestnicy mogli wygrać rozmaite nagrody. Po tak wyczerpującym dniu wolontariuszki w wyśmienitym humorze wróciły do domu.
(Tekst: J. Muda, zdjęcia: D. Mnich)

I miejsce naszej drużyny w IV Turnieju Chemicznym!

Więcej fotografii>>

5 czerwca 2013r. Dzisiaj ponownie gościliśmy w Gimnazjum Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Zamościu (Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu). Tu odbywał się etap finałowy IV-go Regionalnego Turnieju Chemicznego dla uczniów gimnazjów pod patronatem Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Nasza drużyna w składzie: Mateusz Kołcon 1a ,Adam Mazurkiewicz 2b, Bartłomiej Zielonka 3b uzyskała I miejsce.
Chłopcy zmagali się indywidualnie z zadaniami chemicznymi ( w kategorii klas I, II i III). Potem drużynowo rozwiązywali problemy chemiczne w języku angielskim. Następnie wspólnie wykonywali zadanie laboratoryjne. Wynik drużyny  - 1 miejsce.  
Chłopaki, gratulacje :)
(Tekst i zdjęcia: E. Danilewicz)

I rajd powiatowy dla dzieci i młodzieży

Więcej fotografii>>

Uczniowie gimnazjum podczas I rajdu powiatowego dla dzieci i młodzieży pod patronatem europosła Arkadiusza Bratkowskiego. Grupa uczniów wyruszyła na trasę rajdu z metą w miejscowości Wierzchowiny. Na mecie rajdu uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Wśród dziewcząt dobrze się spisała Katarzyna Giecko i Edyta Artyś natomiast wśród chłopców Krystian Galardziak i Marcin Kusztykiewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki rowerzysty oraz statuetkę za uczestnictwo. Współorganizatorem rajdu był Uczniowski Gimnazjalny Klub Sportowy „Jedynka”. Opiekę nad grupą sprawował Jerzy Bekas.
(tekst i zdjęcia: J. Bekas)

Zdrowe odżywianie

Więcej fotografii>>

Od 27 do 29 maja uczniowie klasy I a zachęcali młodzież z gimnazjum i dzieci ze szkoły podstawowej do zdrowego odżywiania. Przygotowali informacje na temat znaczenia owoców i warzyw oraz produktów mlecznych i ciemnego pieczywa w naszej codziennej diecie. Każdy mógł spróbować pysznych owoców, warzyw oraz jogurtów, serków, koreczków z chleba i żółtego sera. Projekt został zrealizowany w ramach programu "Trzymaj formę". Akcję wsparli rodzice uczniów z klasy I a.
(Tekst i zdjęcia: M. Majewska)

 

Sukcesy naszych uczniów w lekkiej atletyce

Więcej fotografii>>

Podczas zawodów indywidualnych w lekkiej atletyce SZS uczniowie Bartoń Krystian i Baranowski Adrian zdobyli dwa medale w biegu na dystansie 2000m. Krystian zdobył złoto ,a Adrian brąz. Obaj uczniowie awansowali do zawodów rejonowych. Na tych samych zawodach uczniowie Powroźnik Łukasz i Pilarczyk Maciej w konkurencji skoku wzwyż zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Oczywiście obaj awansowali do zawodów rejonowych. Na zawodach rangi mistrzowskiej Łukasz Powroźnik zdobył srebrny medal w konkurencji skoku wzwyż. Były to Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS w lekkiej atletyce. Medal za  nieobecnego Łukasza odbiera Michał Szram. Bardzo się cieszymy bo mamy wicemistrza województwa w skoku wzwyż. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(tekst i zdjęcia: J. Bekas)

 

Koncert w Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego

Więcej fotografii>>

28 maja 2013 roku uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz wszyscy gimnazjaliści mieli przyjemność uczestniczyć w koncercie, przygotowanym specjalnie dla naszej szkoły przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. 
Ze względu na niewielkie rozmiary sali koncertowej orkiestry mieszczącej się w Bramie Szczebrzeskiej koncert odbył się w trzech turach.
Wystąpił zespół kameralny orkiestry w składzie: Krzysztof Stopa – skrzypce, Lech Górski – fortepian oraz Piotr Trojanowski – flet prosty i klarnet, który przedstawił między innymi wiązankę pieśni irlandzkich, tańce cygańskie, czardasza. Ogromną atrakcją był oryginalny występ Piotra Trojanowskiego, który, jako wiece mistrz świata w tej dziedzinie, zaprezentował grę na pile.
Soliści w składzie: Joanna Kozyra, Barbara Rabiega i Dariusz Sobczak wykonali najbardziej znane utwory z takich muzikali jak: „Skrzypek na dachu”, „West side story” czy „My fair lady”.
Po koncercie uczniowie musieli wykazać się swoją uwagą i zdobytą wiedzą pisząc sprawozdanie . Miło nam, że pojawiły się tam takie opinie, iż koncert im się bardzo podobał i chcieliby, aby częściej uczestniczyć w takich imprezach.
(Tekst: M. Słomianowska)

 

"Idąc z Maryją szlakiem wiary"

Więcej fotografii>>

Pod takim hasłem uczniowie Zespołu Szkół nr 2 z gimnazjum, dnia 25 maja 2013 r. pielgrzymowali do Tomaszowa Lubelskiego. Była to już VI Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych do coraz bardziej znanego Sanktuarium Tomaszowskiej Pani.
Podczas Eucharystii, której przewodniczył Ks. Bp Dr Hab. Mariusz Leszczyński, młodzież dziękowała za otrzymane łaski i prosiła o błogosławieństwo Boże na dalsze lata nauki. Koncert zespołu Razem za Jezusem, był okazją do poznania ciekawych ludzi i wspólnej zabawy.
(tekst i zdjęcia: J. Bulak)

IV Regionalny Turniej Chemiczny dla uczniów gimnazjów

Więcej fotografii>>

23 maja 2013r. w Zespole Szkół Nr 1 (w  Gimnazjum Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi) w Zamościu odbył się I etap IV-go Regionalnego Turniej Chemicznego dla uczniów gimnazjów. Turniej odbywa się pod patronatem  Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Szkoły reprezentowane są przez drużyny. W ich skład wchodzą uczniowie klas: I, II i III. W Turnieju wzięło udział 18 trzyosobowych drużyn.
 Nasze Gimnazjum reprezentowali:
            Mateusz Kołcon - klasa 1a
            Adam Mazurkiewicz - klasa 2b
            Bartłomiej Zielonka - klasa 3b.
Uczniowie rywalizowali indywidualnie: rozwiązywali testy z chemii w poszczególnych poziomach. Potem uczestniczyli w rywalizacji zespołowej: cała drużyna walczyła o najlepszy wynik, pokonując wymyślne, chemiczne konkurencje. Drużyna spisała się świetnie:
Mateusz Kołcon uzyskał 1 miejsce w kategorii indywidualnej klas pierwszych.
Dzięki łącznym wynikom uzyskanym w kategoriach indywidualnych i w rozgrywce zespołowej nasi uczniowie awansowali do etapu regionalnego. Trzymajcie kciuki !
(Tekst i zdjęcia: E. Danilewicz)

 

Zamojska Noc Muzeów

 

Więcej fotografii>>

18 maja 2013 r. odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy kulturalnej pt.: „Noc Muzeów”, którego głównym organizatorem w Zamościu było Muzeum Zamojskie. W bieżącym roku motywem przewodnim był renesans na Lubelszczyźnie. Czujemy się szczególnie zaszczyceni tym , że zaproszono naszą szkołę do współpracy przy organizacji części artystycznej, którą przygotowała pani Marta Słomianowska.
Scenariusz inscenizacji nosił tytuł „Pieśń o Wielkich Polakach doby renesansu” i mówił o wzajemnych powiązaniach najważniejszych ludzi żyjących w tamtej epoce: Jana Kochanowskiego – poety, Mikołaja Gomółki – kompozytora oraz Jana Zamoyskiego – kanclerza wielkiego koronnego i hetmana wielkiego koronnego, założyciela Zamościa.
Wśród młodych artystów znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 oraz jego sympatycy z III LO, Liceum Plastycznego i Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Pani Barbara Rabiega – solistka Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego przygotowała młodzież pod względem wokalnym. Jako dodatkowa atrakcja wystąpił Zamojski Zespół Wokalny „Nie Ten Dzień” pod kierownictwem pana Wiesława Jarockiego, w którym od dawna realizuje swoje zamiłowania muzyczne nauczycielka Gimnazjum Nr 1 -
pani Bożena Siekierda.
Występ odbył się na klimatycznym, urokliwym podwórzu wewnątrz kamieniczek ormiańskich, gdzie znajduje się muzeum.
Publiczność dopisała, koncert cieszył się dużym powodzeniem, a wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Na zakończenie dyrektor muzeum pan Andrzej Urbański obdarował młodych artystów pysznym ogromna taca pełną słodyczy.
(Tekst: M. Słomianowska, zdjęcia autorstwa p. H. Szkutnika)

 

VIII Międzyszkolna Impreza Sportowa - "Bieg Nadziei 2013" 

Więcej fotografii>>

Gimnazjum Nr 3 im. Papieża Jana Pawła w Zamościu zaprosiło do udziału nasze Gimnazjum w VIII Międzyszkolnej Imprezie Sportowej „Bieg Nadziei 2013” upamiętniającej 93 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, będąca wyrazem hołdu „Pokolenia J.P.II” dla Papieża Polaka Jana Pawła II. Honorowy patronat objął Jego Ekscelencja Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. dr Marian Rojek i Prezydent Miasta Zamość Pan Marcin Zamoyski.
Impreza odbyła się 17 maja 2013 roku, wzięło w niej udział dziewięć gimnazjów a naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl.IIIa Klaudia Karczmarczuk, Kinga Wolska oraz z kl.Ib Filip Chmiel.
(Tekst i zdjęcia: M. Kozłowska)

 

Relacja ze spotkania

Więcej fotografii>>

15 maja 2013 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie realizowane w ramach cyklu „Edukacja Ekonomiczna" pt. „Pieniądz i jego historia. Fakty i ciekawostki ?" zorganizowane przez bibliotekę we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim (Oddział Okręgowy w Lublinie). Zajęcia mają za zadanie wspieranie pracy nauczycieli oraz zapoznanie uczniów z podstawowymi pojęciami związanymi z pieniądzem, oraz jego obecnością w gospodarce. Spotkanie poprowadziła dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddział Okręgowy w Lublinie pani Ilona Skibińska-Fabrowska. Brała w nim udział młodzież z Gimnazjum nr 1 w Zamościu i Gimnazjum nr 6 w Zamościu wraz z opiekunami.
(Tekst i zdjęcia: Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu)
Czytaj więcej na stronie Biblioteki Pedagogicznej>>

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Grono Pedagogiczne, Uczniów, Rodziców oraz sympatyków na inscenizację słowno - muzyczną pt.: "Pieśń o Wielkich Polakach doby renesansu", która odbędzie się w ramach Zamojskiej Nocy Muzeów 18 maja 2013r. o godzinie 20.00 w Muzeum Zamojskim.
Wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Nr 2, jego sympatycy oraz Zamojski Zespół Wokalny "Nie ten dzień". Więcej na stronie Muzeum>>>

Wycieczka edukacyjna klasy Ib do zamojskiego ZOO

Więcej fotografii>>

7 maja  uczniowie  naszej klasy wraz z opiekunami, p. E. Danilewicz i p. M. Garbuz odwiedzili zamojski  Ogród Zoologiczny. Dzisiejszy wypad to nie przypadek. W marcu wygraliśmy Szkolny Dzień Talentów. Mogliśmy wybrać jedną z trzech proponowanych nagród. Połączyliśmy  więc  przyjemne z pożytecznym.  Jako nagrodę wybraliśmy  wycieczkę edukacyjną do Ogrodu Zoologicznego. Warto było! Humory dopisywały.  Pogoda była udana. Zamojskie ZOO w nowej szacie prezentuje się pięknie. Pojawiło się tu wiele nowych gatunków zwierząt - warto zobaczyć! Mamy zdjęcia z każdego zakątka ZOO.
(Tekst i zdjęcia – uczniowie kl. Ib)

 

Wyjście klasy II a pod pomnik Batalionów Chłopskich

Więcej fotografii>>

7 maja klasa 2a, pod opieką wychowawcy ,udała się pod pomnik Batalionów Chłopskich, aby uczcić pamięć poległych żołnierzy w czasie walk o wolną Polskę w latach 1939-1945.
(tekst i zdjęcia: J. Muda)

Bicie rekordu

3 maja 2013 roku zamościanie bili rekord Guinessa w ilości par tańczących poloneza. Na płycie Rynku Wielkiego do tańca stanęło jednocześnie 209 par. Wśród nich byli uczniowie i absolwenci naszej szkoły. To niecodzienne, barwne widowisko zgromadziło na Rynku wielu mieszkańców Zamościa, z zapałem kibicująch uczestnikom.
(Tekst: M. Garbuz)
Film na stronie Telewizji Internetowej ZamoscTV>>
Zdjęcia w galeriach zamojskich witryn:
Zamość Nasze Miasto>>
Zamość OnLine>>

 

222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Więcej fotografii>>

3 maja 2013 r. reprezentacja  naszej szkoły uczestniczyła w patriotycznych uroczystościach miejskich na Rynku Wielkim. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczął ceremoniał wojskowy, po przemówieniu Prezydenta Miasta odbył się Apel Pamięci zakończony salwą honorową.
Następnie d
elegacja Zespołu Szkół nr 2 złożyła kwiaty przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu marszałka Józefa Piłsudskiego. Końcowym punktem uroczystości była defilada z udziałem kompanii honorowej, pocztów sztandarowych, pieszych pododdziałów historycznych i Szwadronu Kawalerii.
(Tekst: E.Wilczyńska-Krawiec, zdjęcia M. Drozd))

 

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Więcej fotografii>>

Dnia 2. maja 2013r. delegacja samorządu uczniowskiego uczestniczyła w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 –w  sali Consulatus zamojskiego Ratusza. Zebrani z uwagą wysłuchali wykładów otwartych przeznaczonych dla samorządów szkolnych i studenckich: dr. Jacka Feduszki na temat barw kokardy narodowej i ich roli w wychowaniu patriotycznym oraz ppłk. Marka Kwietnia -"Protokół i etykieta flagowa".
 Punktualnie o godz. 12.00 na Rynku Wielkim odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej w asyście honorowej służb mundurowych Garnizonu Zamość. Obchody zakończyły się koncertem pieśni majowych w wykonaniu Chóru „Organum” Klubu Inteligencji Katolickiej w Krakowie.
(Tekst i zdjęcia: J. Muda)

 

Trzecioklasiści napisali egzamin gimnazjalny!

Więcej fotografii>>

W dniach 23-25 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy 3a i 3b przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. To już drugi w ich szkolnym życiu ważny etap - pierwszy to sprawdzian po szkole podstawowej.
Egzamin gimnazjalny obejmuje wiadomości i umiejętności z większości przedmiotów szkolnych, dlatego bywa nazywany „małą maturą”.  Tegoroczni  trzecioklasiści są drugim rocznikiem uczniów, którzy objęci zostali nową formułą egzaminu.
Zmagania z testami z poszczególnych dziedzin trwały trzy dni, a egzamin każdego dnia podzielony był na 2 etapy.
23 kwietnia o godz. 9:00
rozpoczął się pierwszy test – z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po napisaniu tej części młodzież mogła odpocząć i posilić się podczas przerwy, tak aby z nowymi siłami zasiąść o godz. 11:00 do pisania drugiej części egzaminu – tym razem z języka polskiego. Kolejnego dnia odbył się egzamin z matematyki, a po 60 minutowej przerwie - z przedmiotów przyrodniczych (test obejmował wiadomości z biologii,  chemii, fizyki i geografii). 25 kwietnia uczniowie wykazywali się wiedzą z języka angielskiego – na poziomie podstawowym (podczas pierwszej części) oraz na poziomie rozszerzonym (w czasie drugiej części egzaminu).
Ogólne wrażenia naszych uczniów po egzaminie gimnazjalnym są dobre; wiele osób twierdzi nawet, że testy nie sprawiły im dużych trudności. I chyba rzeczywiście tak było, skoro większość osób uśmiechała się, wychodząc z sali po napisanym teście. 

Życzymy takich samych uśmiechów w połowie czerwca, kiedy trzecioklasiści otrzymają informacje z OKE o ilości punktów uzyskanych podczas tegorocznego egzaminu. Powodzenia!
(Tekst: E.Wilczyńska-Krawiec)

 

Dzień Ziemi

Więcej fotografii>>

18 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I a gimnazjum, VI a i VI b szkoły podstawowej oraz uczennica klasy III a - Zuzanna Gałan. W prosty, dowcipny sposób uczniowie zwrócili uwagę na problemy zanieczyszczenia środowiska oraz na to, co młodzi ludzie mogą zrobić, aby to zmienić. Uroczystość z dużym wdziękiem poprowadzili : Aleksandra Kalita i Marcin Kondraciuk. Rewelacyjnie wypadła Karolina Religa w roli Ziemi. Zachwycił śpiew Zuzi oraz dziewcząt z klasy szóstej. Zostały one przygotowane przez panią Katarzynę Bedę. Dekoracje to dzieło pani Marty Słomianowskiej. Wszystkim wykonawcom gratulujemy udanego występu.
(tekst i zdjęcia - J. Greszta- Schab, M. Majewska)

Sukces Agnieszki Majzer

Więcej fotografii>>

Uczennica klasy II c Agnieszka Majzer zakwalifikowała się do finału Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej "Chłopcy malowani". Finał konkursu odbył się 16.04.2013r. w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego. Podczas zmagań finałowych Agnieszce kibicowała cała jej klasa wraz z wychowawczynią. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Katarzyna Beda. Podczas finału Agnieszka zdobyła wyróżnienie, więcej o konkursie i sukcesie naszej uczennicy na stronach serwisu MM Zamość>>
(zdjęcia: M. Kiełbasa, serwis MMZamość)

 

Pasowani na "Rycerzy Książki"

Więcej fotografii>>

W dniu 11 kwietnia w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość przyjęcia do „czytelniczej braci” pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 7. Dekoracje w sali, która na godzinę zmieniła się w szkolną bibliotekę, wykonała p. A. Sawiniec - Szczech. Odświętnie ubrani bohaterowie z kl. Ia wraz z panią wychowawczynią zasiedli w pierwszym rzędzie   i z zainteresowaniem obejrzeli część artystyczną, przygotowaną specjalnie dla nich. Wśród wykonawców byli uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści, którzy podzielili się z młodymi czytelnikami swoimi doświadczeniami związanymi z książką, biblioteką i czytelnictwem. Pierwszaki z dużym przejęciem odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały zagadki. Przy trudniejszych zadaniach wspomagali ich uczniowie z klas II  i III, którzy wraz z wychowawcami zostali zaproszeni na to ważne dla najmłodszych uczniów wydarzenie. Po części artystycznej pani M. Garbuz – bibliotekarka odpowiedzialna za przygotowanie uroczystości – pasowała każdego ucznia na „Rycerza Książki”. Był „prawdziwy” miecz, pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Na zakończenie zabrała głos Pani Dyrektor, życząc pierwszoklasistom wspaniałych przygód z baśniowymi bohaterami   i prawdziwej przyjaźni z książką na każdym etapie życia.
Autorką zdjęć jest Ola Metner - uczennica kl. Ib gimnazjum.
(tekst: M. Garbuz)

 

Odpust parafialny w kościele p.w. Zwiastowania NMP

Więcej fotografii>>

Dnia 8 kwietnia 2013 r uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Zamościu uczestniczyli w  odpuście parafialnym w kościele p.w. Zwiastowania NMP. Mszy św. przewodniczył i  homilię wygłosił J. E. Ks. Bp Marian Rojek. We wspólnej modlitwie uczestniczyła Pani Dyrektor Alicja Dubel oraz poczty sztandarowe obu szkół. Przedstawiciele dzieci - Agata Sawicka i Filip Wachowicz i młodzieży gimnazjalnej - Pamela Szczech, Monika Kietlińska i Bartłomiej Zielonka z przejęciem powitali Pasterza Diecezji, wsłuchując się z  uwagą w jego słowa. Uczniowie i nauczyciele włączyli się także w przygotowanie uroczystej liturgii.
(Tekst: M. Chmiel; zdjęcia: J. Bulak, M. Chmiel)

 

Kamila radną

Więcej fotografii>>

5 kwietnia przedstawiciele samorządu uczniowskiego pod opieką p.J.Mudy uczestniczyli w I sesji Młodzieżowej Rady Miasta, która odbyła się w sali Consulatus Urzędu Miasta. Uczennica klasy II a Kamila Adamczuk odebrała z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Zamość p. Jana Matwiejczuka zaświadczenie potwierdzające wybór na radną Młodzieżowej Rady Miasta.
(Tekst i zdjęcia: J. Muda)

 

Świąteczne życzenia

W Wielki Czwartek - 28 marca 2013r nasi uczniowie złożyli życzenia Księżom Biskupom oraz kapłanom z Parafii Zwiastowania NMP, z którą na co dzień współpracujemy. Spotkania były bardzo serdeczne - Księża Biskupi - Marian Rojek i Mariusz Leszczyński po uroczystościach w zamojskiej Katedrze z uwagą wysłuchali Magdy, Michała i Oli, życząc nam wszystkim radosnego spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym oraz odwagi w wypełnianiu przykazania miłości. Wieczorem - w czasie uroczystości wielkoczwartkowych - Jakub i Marcelina z klasy IIIa przekazali świąteczne życzenia Ojcom Franciszkanom.
(Tekst i zdjęcie: M. Chmiel)

 

Apel Wielkanocny

Więcej fotografii>>

„Wystarczy, że będziesz o to zabiegać, by nad każdym twoim upadkiem nie zachodziło słońce. Wystarczy, że będziesz walczyć, by naprawić zło, które spowodujesz, a ja znów zmartwychwstanę w twoim sercu. Dbaj o to, by miłość nigdy już więcej w tobie nie umarła.”
 
Słowa wypowiedziane przez Jezusa, którego osobę przedstawił uczeń klasy IIIb Adrian Baranowski na długo zapadną w sercach dzieci, młodzieży i nauczycieli. Tych niepowtarzalnych wrażeń dostarczył spektakl pt.„Jezu, umierasz za mnie” przedstawiony 27 marca 2013 r. w Zespole Szkół nr 2 w Zamościu
Kanon „Per Crucem” zaśpiewany przez chór szkolny Fortissimo, wprowadził w nastrój skupienia i zadumy. Dziewczynę rozmawiającą z Jezusem przedstawiła uczennica klasy IIc Agnieszka Majzer. Czytała ona kolejne fragmenty Ewangelii, odkrywając analogiczne sytuacje z życia codziennego uczniów. Młodzi aktorzy skłonili odbiorców do przemyśleń na temat: kim są i co mogą robić lepiej. Część artystyczną uczniowie przedstawili również w kościele parafialnym OO.Franciszkanów w Zamościu o godz.17.00. Spektakl przygotowały: p. Katarzyna Beda, p. Joanna Bulak, p. Marzena Chmiel. Dekorację sali wykonała p. Anna Sawiniec – Szczech.

(Tekst: K. Beda., J. Bulak; Zdjęcia: J. Bulak, D. Serafin)

Dwa wyróżnienia

Więcej fotografii>>

Uczniowie Gimnazjum nr 1 po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie recytatorskim  „Przebudzeni do życia”. Eliminacje powiatowe zorganizował Zamojski Dom Kultury. Przesłuchania odbyły się  23 marca 2013 r. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Hasiec z kl. IIc , Mateusz Efler i Jan Garbuz z kl. IIIb. Wszyscy troje przygotowali bardzo zróżnicowany repertuar w ciekawej interpretacji, co zaowocowało uzyskaniem dwóch wyróżnień. Otrzymali je Karolina Hasiec i Mateusz Efler, którym serdecznie gratulujemy.
(Tekst: M. Garbuz)

 

Dzień Odkrywania Talentów

Więcej fotografii>>

21 marca w  Zespole Szkół Nr 2 zorganizowano pokaz talentów uczniowskich - kolejną imprezę z cyklu działań podejmowanych na rzecz odkrywania talentów.

W roku 2011 zaszczytny tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów" przyznawany przez Ministra Edukacji Narodowej uzyskało Gimnazjum Nr 1. Szkoła Podstawowa Nr 7 oczekuje na oficjalne przekazanie certyfikatu w najbliższym czasie.

Uczniowie przygotowali pokazy w następujących dziedzinach: muzycznej, teatralno- recytatorskiej, wokalnej, tanecznej, plastycznej i sportowej. W turnieju wzięły udział wszystkie klasy , zarówno z gimnazjum, jak i ze szkoły podstawowej. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach :  klasy I-III SP,  klasy IV-VI SP oraz gimnazjum. Każda klasa mogła zaprezentować maksymalnie 3 programy. Występy oceniało niezależne jury, w skład którego  weszli: pani Dyrektor, nauczyciele niebędący wychowawcami oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej. Wszystkie popisy były wspaniale przygotowane, dlatego komisja nie miała łatwego zadania. Przyznano następujące nagrody:

 Klasie III a za : przepiękny popis :wokalny (Zuzia Gałan), recytatorski (Jakub Romaszko) oraz  taneczny- polonez (Marcelina Michniewicz i Kordian Stąsiek),

 Klasie  V a za wspaniały popis aktorski- inscenizacja lekcji j.polskiego i szkolne dowcipy( Malwina Wilczek, Iwona Moskwa, Zuzia  Łyś, Magda Staśko, Adam Hamerski) oraz popis wokalny (Ala Kołodziejczyk, Zuzia Łyś,Ewelina Janczak),

-  Klasie I b gimnazjum - za pokaz zapasów (Adrian Hołowiński, Wojtek Pysiewicz ) oraz recytację autorskiego wiersza Gabrysi Cios w wykonaniu Wiktorii Dychy.

Zwycięskie zespoły zostały obdarowane słodkim upominkiem  i dokonały  wyboru jednej z trzech nagród :

bezpłatne wyjście do ZOO podczas zajęć

bezpłatne wyjście do muzeum podczas zajęć

anulowanie –10 punktów ujemnych przy wystawianiu ocen  z zachowania

Po zakończeniu pokazów wszyscy uczniowie w dobrych humorach rozeszli się do sal.
(tekst: J. Muda, zdjęcia D. Mnich)  

Prace uczniów wykonane na szkolny kiermasz podczas Dnia Odkrywania Talentów>>

(zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech)

Ale te przedszkolaki są zdolne!

Więcej fotografii>>

W dniu 19 marca 2013r w Szkole Podstawowej nr 7 zorganizowany został konkurs recytatorski dla zamojskich przedszkoli. Było to kolejne przedsięwzięcie w naszej szkole   w ramach ogólnopolskich obchodów Roku Juliana Tuwima. Twórczość tego właśnie poety prezentowali uczestnicy konkursu „Lokomotywą w świat poezji”, zorganizowanego przez    p. I. Zgnilec i p. M. Garbuz. Wszystkie zdjęcia wykonała uczennica kl. Ib  Gimnazjum nr 1, Gabrysia Cios.  Na konkurs przybyły do nas dzieci z Przedszkola nr 1, 2, 5, 10, 12, 14   w wieku od 3 do 6 lat pod opieką swoich pań. Młodym artystom towarzyszyli także rodzice. Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja była tak duża, że zaistniała konieczność zmiany sali konkursowej na salę gimnastyczną! Do jury zaproszono panią bibliotekarkę z Książnicy Zamojskiej, nauczyciela Gimnazjum nr 1 oraz ucznia III klasy gimnazjum – finalistę ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego.  Już po przesłuchaniach najmłodszych uczestników stało się jasne, że maluchy bardzo poważnie podeszły do konkursu. Miały piękne stroje i rekwizyty, a recytacje były na najwyższym, wyrównanym poziomie. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepsze prezentacje. Podczas obrad komisji zaproszeni goście delektowali się słodkim poczęstunkiem. Posłuchali także interpretacji „Słonia Trąbalskiego” w wykonaniu naszego finalisty- M. Eflera. Później wszystkie dzieci odebrały dyplomy uczestnictwa. Przyznano też trzy nagrody publiczności, nagrodę za najlepszą charakteryzację i pięć wyróżnień. Na koniec Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 p. A. Dubel , która z zainteresowaniem wysłuchała recytacji tylu uzdolnionych przedszkolaków wraz   z Przewodniczącą Jury p. A. Wróbel, wręczyły trzy nagrody główne. Pierwsze miejsce zajęła Anastazja Szuwara z Przedszkola nr 10 za prezentację wiersza „Spóźniony słowik”. Laureatem drugiego miejsca został uroczy Pan Hilary – Kacper Gąska z Przedszkola nr 1. Nagrodę i dyplom za trzecie miejsce odebrała Zofia  Łyś z Przedszkola nr 5 – prawdziwa „Zosia Samosia”. Wszystkim młodym  uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy talentu i odwagi w jego zaprezentowaniu.
(tekst: M. Garbuz; zdjęcia: G. Cios Ib)

 

Mamy ciekawych Rodziców!

W dniu 19 marca w klasie IIIb gimnazjum miała miejsce inna niż zwykle lekcja historii. Do szkoły przybył kustosz Muzeum w Zamościu - pan dr  Jacek Feduszka, aby wygłosić dla trzecioklasistów prelekcję dotyczącą Powstania Styczniowego. Uczniowie mieli okazję obejrzenia ciekawych zdjęć i prezentacji, którą przygotował prelegent. Lekcja została zorganizowana w ramach spotkań z ciekawymi rodzicami dzieci i młodzieży Zespołu Szkół nr 2. Ania Feduszka jest uczennicą kl. Va Szkoły Podstawowej nr7. Jej tata przyjął zaproszenie na kolejne lekcje w naszej szkole.
(tekst: M. Garbuz)

Uczyć się i poznawać wszystkimi zmysłami!

Więcej fotografii>>

18 marca 2013r. uczniowie klas 1a, 1b i 3b odwiedzili Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Spędzili dzień na pokazach eksperymentów w Instytucie Fizyki i w Instytucie Chemii. Elektrostatyka, elektryczność, generator Van de Graaffa, stos Volty, łuk elektryczny, układ szeregowy i równoległy, atom i jon, elektroliza, dichromian amonu, sód i potas, wodór i ciekły azot... To tylko wybrane pojęcia, spośród wielu,  które poznawali... wszystkimi zmysłami. 
Obserwowali kolory pojawiające się w gazach i cieczach, wywoływane przepływem prądu i reakcjami chemicznymi. Słyszeli delikatne dźwięki i wybuchy towarzyszące zjawiskom fizycznym i przemianom chemicznym. Badali zapachy substancji chemicznych: te piękne i nie...  Uczestniczyli w wykonywaniu eksperymentów, obserwując wszelkie możliwe efekty.   
Spójrzcie sami!  Może również poczujecie wyrafinowany smak fizyki i chemii.
(tekst i zdjęcia: E. Danilewicz, M. Majewska )

 

Finał ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego

Więcej fotografii>>

W dniach 14-15 marca uczeń klasy IIIb naszego gimnazjum Mateusz Efler uczestniczył  w finale XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza. Kibicowała mu uczennica kl. IIc Karolina Hasiec, która brała udział w warsztatach literackich i odbierała wyróżnienie w tym samym konkursie na etapie wojewódzkim. Przesłuchania odbywały się w Muzeum Literackim im. J. Czechowicza w Lublinie. Przyjechali na nie utalentowani recytatorzy z wielu miast Polski, prezentujący naprawdę wysoki poziom. Komisja wysłuchała bardzo ciekawych interpretacji utworów J. Czechowicza i A. Kamieńskiej. Werdykt końcowy ucieszył także reprezentanta Gimnazjum nr 1. Mateusz, który przygotowywał się pod kierunkiem p. M. Garbuz , zarecytował „Śmierć”   J. Czechowicza oraz „Światło i ciemność” A. Kamieńskiej. Zaprezentował swoje wiersze bardzo dobrze i otrzymał wyróżnienie!  Realizację bogatego dwudniowego programu konkursu pokrzyżowała organizatorom pogoda. Bardzo obfite opady śniegu, mróz i wiatr spowodowały, że część gości zdecydowała się na wcześniejszy powrót do domu. Uczniowie naszego gimnazjum z pewnością wystartują w kolejnej edycji konkursu i być może wtedy będzie okazja wystąpienia w Koncercie Galowym.
(tekst: M. Garbuz; zdjęcia: K. Hasiec)

 

Laureatka konkursu "Mała Ojczyzna - ludzie i miejsca”

Więcej fotografii>>

Dnia 15 marca 2013 roku o godz. 10 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu literacko - fotograficznego pt. „Mała Ojczyzna- ludzie i miejsca”. Naszej uczennicy Pameli Szczech (IIIb) przyznano I miejsce w kategorii: fotografia – ludzie. 
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!
(Tekst i zdjęcia: A. Sawiniec - Szczech)

Rekolekcje Wielkopostne

Więcej fotografii>>

Rekolekcje Wielkopostne w Zespole Szkół Nr 2 w Zamościu odbywały się w dniach 13 - 15 marca 2013 r. W Kościele p.w. Zwiastowania NMP w Zamościu Msze św. celebrował i nauki rekolekcyjne głosił o. Arkadiusz Płatek. W ramach rekolekcji, w szkole odbywały się spotkania z zaproszonymi gośćmi. W środę o swoich pasjach i sposobie aktywnego wykorzystaniu wolnego czasu opowiadał Norbert Kowalczuk - mistrz tańca Polski i świata. Ks. Michał Chaciński przedstawił ikonografię Krzyża św. Franciszka i symbolikę Obrazu Niepokalanego Poczęcia NMP. Uczniowie mieli też możliwość zadawania pytań, wysłuchania opowiadań dotyczących wolności i znaczenia Sakramentu Pokuty w życiu człowieka. 
(Tekst i zdjęcia: J. Bulak)

Dzień Kobiet

Więcej fotografii>>

O tym, że 8 marca przypada Święto wszystkich Kobiet i Kobietek nie zapomnieli panowie z Zespołu Szkół Nr 2 i uczcili je nie tylko symbolicznym kwiatem. Nie zabrakło słodyczy i wielu sympatycznych życzeń, skierowanych do Pani Dyrektor, nauczycielek, pracownic administracji i obsługi oraz koleżanek z klasy. 
Imprezę uświetnił samorząd uczniowski, który we współpracy z samorządami szkoły podstawowej, przygotował część artystyczną pt. „Kilka słów o kobietach...”oraz „Pokaz damskiej kolekcji ubrań wiosna-lato 2013” w wykonaniu chłopców z gimnazjum i klas 4-6 SP. 
W roli modeli wspaniale wypadli: Igor Wasiluk, Konrad Stopa, Adrian Hołowiński, Szczepan Popko, Jakub Herda, Bernard Kostrubiec, Krystian Luterek oraz Michał Krawiec prezentując stroje: „Na luzie”, „Skate”, „Modnisia”, „Cool”. Kolekcję sukni balowych przedstawiły: Ola Kosiarska, Wiola Kalinowska i Kinga Bajek.  Pokaz mody wywołał niesamowite emocje , zaś gromkie brawa publiczności były wyrazem podziękowania za mile spędzone chwile. Imprezę zakończyły serdeczne życzenia od samorządu uczniowskiego oraz symboliczny tulipan dla wszystkich Pań.
(Tekst: J. Muda)

Planetarium Astropark

Więcej fotografii>>

8 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niepowtarzalnej, wirtualnej podróży do odległego Wszechświata. 
Podczas seansu w planetarium Astropark uczniowie pogłębili swoją wiedzę astronomiczno - przyrodniczą, podziwiali z bliska kosmos i poznali prawa którymi się rządzi. 
Wrażenia były kosmiczne!
(Tekst: M. Drozd)

Sukces Marcina na Śpiewo - graniu

Więcej fotografii>>

W dniu 7 marca 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu  odbyło się  „IV  śpiewo – granie w Ekonomiku”.  Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Karolina Hasiec i Agnieszka Majzer z klasy IIc  oraz Marcin Kondraciuk z klasy Ia, który został laureatem trzeciej nagrody.
(tekst i zdjęcia: K. Beda)

 

XX Konkurs Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła

Więcej fotografii>>

Dnia 5 marca 2013 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Zamościu odbył się powiatowy etap XX Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła. Do konkursu pod hasłem "Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego ....", przystąpiło 26 uczniów ze szkół gimnazjalnych Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. Zwycięzcom gratulujemy!!!
(tekst i zdjęcia: J. Bulak)

 

Zwycięstwo "Debiutantów"

Więcej fotografii>>

Dnia 2.marca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 27. Konkursu Literackiego pt. „DEBIUT” zorganizowanego przez ZDK. Uczniowie z naszej szkoły: Kamila Adamczuk, Gabrysia Cios oraz  Kamil Bondyra i Damian Niedużak wzięli udział w 3 kategoriach konkursu: klip, wiersz i proza.
W gronie zwycięzców znaleźli się Kamil Bondyra i Damian Niedużak z klasy II a, którzy zdobyli nagrodę główną za klip pt. „Magia” - do obejrzenia na naszym koncie na YouTube>>> 
Na pochwałę zasłużyła również Kamila za klip pt. „Istnienie” . Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego p. J. Mudy.
Szczęśliwi zwycięzcy zdobyli  nagrody książkowe. Dodatkowym wyróżnieniem dla laureatów będzie prezentacja swoich prac w DNIU POEZJI , tradycyjnie obchodzonym 21marca, podczas „Spotkań na schodach” w I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. 
Gratulujemy  i życzymy wszystkim dalszych sukcesów!
O wynikach konkursu można przeczytać na stronie ZDK>>>
(Tekst: J. Muda)

VII Olimpiada Franciszkańska

Więcej fotografii>>

26 lutego 2013r. w Zespole Szkół Nr 2, odbył się II etap ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Uczniowie naszej szkoły: Oskar Hebda, Jan Garbuz i Mikołaj Dłuś z klasy III B oraz szkół gimnazjalnych z terenu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, zmagali się z pytaniami o  Polaku, który przez swoje życie, działalność medialną w służbie Bogu i człowiekowi, na stałe wpisał się w historię narodu polskiego jako osoba niezwykła i godna naśladowania. Następnie młodzież z  opiekunami udała się na poczęstunek i spotkanie z  s. Aldoną FMM. Uroczysta Msza  św., której przewodniczył proboszcz parafii O.  dr  A.  Zalewski oraz wręczenie nagród i dyplomów zakończyło program olimpiady.
(Tekst i zdjęcia: J. Bulak)

 

Ferie zimowe w Zespole Szkół nr 2

Więcej fotografii>>

Na feriach w szkole nie jest nudno... Każdego dnia odbywają się zajęcia w świetlicy w czasie których świetnie się bawimy, uczymy czegoś nowego, rozwijamy zainteresowania. Szkoda tylko, że czas ferii jest tak krótki...
(Tekst: M. Chmiel)

 

Dzień Otwartej Szkoły dla Szóstoklasistów

Więcej fotografii>>

Dnia 7 lutego w ramach Dnia Otwartego Gimnazjum nr 1 gościło uczniów klas VI szkół podstawowych z rodzicami. Pani Dyrektor spotkała się z gośćmi w sali gimnastycznej, gdzie po krótkim powitaniu i tradycyjnym „tłustoczwartkowym” pączku rozpoczęły się zajęcia sportowe. Później zaproszeni goście mieli okazję obserwować, a także czynnie uczestniczyć  w pokazowych lekcjach z biologii, chemii, geografii, matematyki i j. polskiego  z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, będącego na wyposażeniu sal lekcyjnych. Podzieleni na grupy uczniowie wzięli także udział w  zajęciach j. angielskiego i francuskiego w laboratoriach językowych ze słuchawkami. Po wysiłku umysłowym korzystnie wpłynął na samopoczucie i humory szóstoklasistów krótki trening w salce fitness pod opieką instruktora. Zainteresowani uczniowie i ich rodzice mieli też możliwość swobodnego spaceru po szkole i zapoznania się z jej bazą. Informacją służyli im dyżurujący gimnazjaliści i nauczyciele naszej szkoły. Dzień Otwarty trwał około trzech godzin a przy pożegnaniu często padały z ust gości słowa: „Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!”
(tekst: M. Garbuz; zdjęcia: B. Siekierda)

 

Walentynki

Dnia 8. lutego w naszej szkole panowała „walentynkowa atmosfera”, gdyż to oczekiwane przez wszystkich święto wypadło niestety w czasie ferii. Był to dzień pełen radości  i wzajemnej życzliwości. 
Z tej okazji uczniowie klasy 2a pod opieką p. Bożeny Siekierdy – nauczycielki j. francuskiego oraz
 p. Joanny Mudy –opiekunki samorządu urządzili „Kawiarenkę francuską”. 
Dzień Świętego Walentego osłodziły ciasta przygotowane przez uczniów z klas pierwszych i drugich oraz słodka niespodzianka w postaci pysznych pączków dla wszystkich gimnazjalistów, ufundowana przez Radę Rodziców z racji „TŁUSTEGO CZWARTKU”. Nie zabrakło oczywiście poczty walentynkowej prowadzonej przez Samorząd Uczniowski.  Wszyscy bawili się wyjątkowo dobrze- wszak to Walentynki!
(Tekst: J. Muda)

 

Tradycji stało się zadość...

Więcej fotografii>>

Dnia 7 lutego 2013 roku przypadał Tłusty Czwartek. Dzięki Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Radzie Rodziców Zespołu Szkół nr 2 na każdego ucznia czekała w tym  dniu niespodzianka w postaci świeżych, pysznych pączków. Za poczęstunek odpowiedzialni byli p. M. Józefowicz i p. P. Biłant. Wszyscy delektowali się słodkościami odczuwając już przedsmak nadchodzących ferii…
(Tekst: M. Garbuz, zdjęcia: P. Biłant)

 

Recytowaliśmy wiersze J. Czechowicza w Lublinie

Więcej fotografii>>

Pięcioro uczniów Gimnazjum nr 1 wzięło udział w XXXI Konkursie Recytatorskim Poezji  J. Czechowicza i A. Kamieńskiej w Lublinie. Uczniowie kl. IIc, Karolina Hasiec i Wojciech Ulanicki oraz Mateusz Efler, Jan Garbuz, Adrian Baranowski przygotowywali się pod kierunkiem p. Marii Garbuz. Eliminacje odbyły się w MDK „Pod Akacją” w Lublinie 6 lutego 2013r. Wzięło w nich udział około 160 osób z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasi reprezentanci, pomimo tremy, wspaniale zarecytowali swoje utwory. Nie bez znaczenia był tu zapewne dobry nastrój naszych gimnazjalistów podczas eliminacji. Zawdzięczali go między innymi pokrzepiającemu posiłkowi w lubelskim KFC, który odwiedzili zaraz po przyjeździe. Po tygodniu długiego oczekiwania na wyniki okazało się, że reprezentanci naszego gimnazjum zostali zauważeni przez jury konkursu. Mateusz Efler zakwalifikował się do ogólnopolskiego etapu, który odbędzie się 14 marca w Lublinie. Karolina Hasiec otrzymała wyróżnienie. Naszemu reprezentantowi, Mateuszowi, życzymy powodzenia   w dalszych zmaganiach i oczywiście -  tytułu laureata.
(tekst i zdjęcia: M. Garbuz)

 

Bal gimnazjalny

Więcej fotografii>>

Sobota 26 stycznia 2013 r. była dla naszych trzecioklasistów wyjątkowym dniem, na który od dawna czekali. W gościńcu Kanclerz odbył się bal gimnazjalny dla uczniów klasy III a i III b. O godzinie 18 w pięknie przystrojonej sali zebrali się uczniowie, pani dyrektor, nauczyciele i wychowawcy oraz zaproszeni goście i rodzice. Swoją obecnością zaszczycił nas v-ce prezydent pan Tomasz Kossowski, pan Leszek Łuczka – radny oraz przewodniczący osiedla Promyk, ksiądz proboszcz o. Andrzej Zalewski oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Hasiec.
 
Ta szczególna uroczystość rozpoczęła się krótką częścią artystyczną, podczas której młodzież wspominała pierwsze chwile w naszej szkole i słowami wierszy zastanawiała się nad wyborem dalszej drogi życiowej. Gimnazjaliści złożyli też podziękowania tym wszystkim, którzy starali się, by okres nauki w gimnazjum był owocny w wiedzę, umiejętności i zasady moralne potrzebne do dalszego życia. 

Za trud włożony w edukację i wychowanie ciepłymi słowami i bukietem kwiatów uczniowie podziękowali
Pani Dyrektor oraz Paniom Wychowawczyniom. Młodzież nie zapomniała też o rodzicach, którzy przygotowali bal gimnazjalny, a na co dzień wspierają swoje dzieci w trudnych chwilach. 
W dalszą część uroczystości młodzież weszła tanecznym krokiem tradycyjnego poloneza . Odświętny charakter chwili podkreślały piękne, eleganckie stroje oraz powaga malująca się na twarzach uczniów i wzruszenie widoczne w oczach rodziców patrzących na swoje prawie dorosłe dzieci.

Po oficjalnej części uroczystości, młodzież posilona smacznym jedzeniem, ruszyła do tańca. Dobra zabawa trwała do późnych godzin nocnych …

 

Sukces naszych tenisistów stołowych

Więcej fotografii>>

16 stycznia 2013r. odbyły się zawody drużynowe w tenisie stołowym. Zawody były rozgrywane w ramach współzawodnictwa międzyszkolnego i odbywały się w Gimnazjum nr 6 w Zamościu. Nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Bartłomiej Zielonka i Łukasz Wiatrzyk, obaj z klasy 3b. Tenisiści w końcowej klasyfikacji uplasowali się na trzecim miejscu za Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 6. Zmagania tenisistów zobaczyć można na zamieszczonych zdjęciach.
(tekst i zdjęcia j. Bekas)

 

Obchody 150 Rocznicy Powstania Styczniowego

W ramach obchodów 150 Rocznicy Powstania Styczniowego w dniu 15 stycznia 2013 r. o godzinie 10,00 w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się spotkanie adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych woj. lubelskiego. Uroczystość składała się z quizu historycznego dla gimnazjalistów z wiedzy o powstaniu styczniowym oraz debaty historycznej przygotowanej przez uczniów i nauczycieli z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie i LO XXI im. św. St. Kostki w Lublinie. Na uroczystości naszą szkołę reprezentowali Pani Maria Łysakowska – nauczyciel historii oraz uczeń klasy III B Wojciech Kawa.

 

Jasełka w kościele o.o. Franciszkanów

Więcej fotografii>>

13 stycznia 2013r. w kościele o.o. Franciszkanów wystawione zostały jasełka dla społeczności lokalnej wyżej wymienionej parafii. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas III oraz IV – VI ze Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi oraz młodzież z Gimnazjum Nr 1. Występ przygotowały: p. Iwona Zgnilec, p. Edyta Krawiec, p. Marzena Chmiel, p. Bożena Greszta i p. Anna Gregorowicz.

„Leć, kolędo, w świat, niech cię niesie wiatr.
Leć, kolędo, do ludzi, by w nich radość obudzić,
bo narodził się Jezus nasz.”

(tekst:  B. Greszta i A. Gregorowicz; zdjęcia:  A. Gregorowicz)

 

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole

 Więcej fotografii>>

10 stycznia Samorządy Uczniowskie Zespołu Szkół nr 2 zorganizowały Kiermasz Ciast Naszych Mam. Dochód ze sprzedaży ciast przeznaczony został na cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za "słodkie" wsparcie!

(tekst i zdjęcia: M. Drozd)

 

Gimnazjum nr 1 na łyżwach

Więcej fotografii>>

 Sezon łyżwiarski w Gimnazjum nr 1 rozpoczęty. W ramach zajęć wych. fizycznego uczniowie Gimnazjum korzystają z lodowiska miejskiego w Zamościu. Podczas jazdy na łyżwach były wzloty  i upadki. Na zdjęciach widoczni są uczniowie klas pierwszych i drugich. Jak się bawią uczniowie Gimnazjum nr 1 w Zamościu można zobaczyć na zamieszczonych fotografiach.

(tekst i zdjęcia: J. Bekas)

 

Wybory radnych do Młodzieżowej Rady Miasta

Więcej fotografii>>

Dnia 9 stycznia uczennice naszej szkoły, wraz z opiekunką samorządu, po raz drugi udały się na spotkanie młodzieży zamojskich szkół , które odbyło się w II LO w Zamościu. Celem zebrania było omówienie kwestii wyborów oraz zadań  "Młodzieżowej Rady Miasta". Kamila Adamczuk,  uczennica klasy 2a, została wybrana jedną z radnych i będzie reprezentować nasze gimnazjum w Młodzieżowej Radzie Miasta.

(tekst i zdjęcia: J. Muda)

"Białe szaleństwo" na stoku narciarskim w Jacni

Więcej fotografii>>

W dniu 8 stycznia 19 uczniów naszego gimnazjum pod opieką pana Jerzego Bekasa i pana Mariusza Mielnika doskonaliło swoje umiejętności  na stoku narciarskim w Jacni. Wśród uczestników wyjazdu byli zarówno uczniowie, którzy jeżdżą na nartach od kilku lat jak i ci, którzy po raz pierwszy założyli je na nogi. Po instruktażu przeprowadzonym przez kierownika stoku narciarskiego na temat bezpiecznego korzystania z trasy zjazdowej zaczęła się „biała zabawa”. Po trzech godzinach „białego szaleństwa” cała grupa bez żadnych urazów udała się w drogę powrotną do Zamościa.

(tekst i zdjęcia: J. Bekas i M. Mielnik)  

 

Koncert kolęd w "Browarze" Zamość

Kiedy pogasły światła w szkołach, a ludzie przygotowywali swe domy do Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w mroźne, sobotnie popołudnie uświetnili swym śpiewem Wigilię dla Mieszkańców Osiedla „Promyk” w Zamościu, która została zorganizowana w Browarze Zamość. Wśród zgromadzonych gości byli Radni Miasta Zamość, proboszcz Parafii O.O. Franciszkanów, Pani Dyrektor i nauczyciele naszej szkoły.  W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich jasełka przygotowane przez maluszki z  pobliskiego przedszkola, a potem kolędowaliśmy……  Wielu osobom łza w oku błyszczała, kiedy śpiewaliśmy „Dzisiaj w Betlejem”, „Nie było miejsca” czy „Raduj się świecie”….  Po  uroczym koncercie przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, a  potem zasiedliśmy do wigilijnego stołu przygotowanego przez  gospodarzy lokalu.
(tekst: M. Garbuz)

Dar dla zwierząt

Więcej fotografii>>

W grudniu 2012 roku uczennice klasy I a – Julia Mazurek i Aleksandra Kalita odwiedziły zamojskie schronisko dla zwierząt w celu przekazania zebranego przez całą klasę pożywienia dla psów. Uczniowie zebrali ponad 50 kg suchej karmy. W akcji pomagała też mama jednej z uczennic – pani Mazurek. Dziewczęta od paru miesięcy były bardzo zaangażowane w pracę na rzecz schroniska i osiągnęły wspaniałe rezultaty.

(tekst: M. Majewska; zdjęcia: uczennice kl. 1a)

Jasełka i Dzień Patrona

Więcej fotografii>>

W dniu 20 grudnia 2012 r. odbyły się zebrania z rodzicami wszystkich klas Zespołu Szkół nr 2 oraz Dzień Otwartej Szkoły, podczas którego nasi uczniowie zaprezentowali zebranym rodzicom uroczystą akademię z okazji Święta Patrona oraz tradycyjne Jasełka. Rodzice mogli podziwiać efekt pracy wielu osób – w uroczystość zaangażowani byli uczniowie klas III, klasy IV, V i VI szkoły podstawowej oraz młodzież z klas I i II gimnazjum. To wspólne przedsięwzięcie wywołało wzruszenie u niejednego rodzica a wszystkich wprowadziło w niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Tradycją naszej szkoły są coroczne obchody Dnia Patrona, które zbiegają się z uroczystością szkolnej Wigilii oraz Jasełkami. W tym roku świętowaliśmy 21 grudnia. W każdej klasie odbyły się spotkania opłatkowe, które przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami. Po wspólnym kolędowaniu  i życzeniach młodzież udała się do sali gimnastycznej, gdzie w świątecznym nastroju zaprezentowana została część artystyczna związana z Adamem Mickiewiczem – patronem gimnazjum oraz tradycyjne Jasełka. Uroczystość przygotowali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 – zarówno przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 7, jak i Gimnazjum nr 1, pod kierunkiem nauczycieli: p. Edyty Wilczyńskiej-Krawiec i p. Iwony Zgnilec. Chórem aniołków z klas III opiekowały się panie: Bożena Greszta i Anna Gregorowicz oraz p.Marzena Chmiel, chórem gimnazjum - p. Katarzyna Beda.  Scenografię przygotowała p. Marta Słomianowska. 
Na akademii gościliśmy pana gościliśmy pana Jerzego Michalskiego z Wydziału Edukacji i Sportu, pana Leszka Łuczkę - przewodniczącego Zarządu Osiedla Promyk i radnego Rady Miasta Zamość oraz ojca Grzegorza Wiejaka z parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Alicja Dubel złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia oraz wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za sukcesy w różnego rodzaju konkursach.
 Młodzież oraz zgromadzeni goście opuścili szkołę w nastroju radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

(tekst: E.Wilczyńska - Krawiec, zdjęcia: M. Drozd)

 

Spotkanie opłatkowe w Domu Diecezjalnym

Więcej fotografii>>


"Niech przesłanie pokoju i miłości,
które wyśpiewały w stajni chóry aniołów,
stanie się "kluczem" do każdego ludzkiego serca,
powierzonego pasterskiej trosce Księdza Biskupa..."


Takie życzenia przekazali Pasterzom naszej diecezji uczniowie Zespołu Szkół nr 2 na spotkaniu opłatkowym w Domu Diecezjalnym 17 grudnia 2012r. Księża Biskupi - Marian Rojek i Biskup Pomocniczy Mariusz Leszczyński z uwagą wysłuchali życzeń Agaty, Mateusza, Oli i Wiktora, a następnie podzielili się z nami opłatkiem oraz przekazali dla całej społeczności szkolnej słowa wdzięczności za pamięć i świąteczne upominki. Składając nam wszystkim świąteczne życzenia Księża Biskupi prosili, by w przeżywanym Roku Wiary nikomu z nas nie zabrakło radości, miłości i ufnej wiary, zdolnej do pokonania każdej trudności. 

(tekst i zdjęcia: M. Chmiel)

 

Konkurs "Christmas In Britain"

Uczniom i nauczycielom naszego gimnazjum również udzieliła się świąteczna atmosfera. W naszej szkole ogłoszony został konkurs na najlepszą prezentację multimedialną pt. "Christmas In Britain". Prezentacje przygotowane przez naszych uczniów zawierały informacje na temat kultury i  obyczajów świątecznych w Wielkiej Brytanii a także angielskie piosenki i ćwiczenia związane ze świętami. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Jury (Lidia Mróz i Agnieszka Szuwara) wybrało najlepsze prace, które można obejrzeć na naszym profilu na You Tube oraz na naszej stronie: prezentacja>>  //  prezentacja>>

(Tekst: L. Mróz, A. Szuwara)

 

XX-lecie Ruchu - Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Feniks"

Więcej fotografii>>

Dnia 15 grudnia 2012r. w  Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyła się uroczystość  XX – lecia powstania Stowarzyszenia –Ruchu Osób Niepełnosprawnych „Feniks”, poprzedzona uroczystą mszą świętą  w Kościele św. Katarzyny.
W spotkaniu opłatkowym  wzięli udział dostojni goście m.in.: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Marian Rojek, Pan Marcin Zamoyski Prezydent Miasta Zamość,  Pan Jan Wojciech Matwiejczuk – Przewodniczący Rady Miasta  Zamość.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły, która od wielu lat współpracuje ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Pani Alicja Dubel – dyrektor szkoły i Pani Bożena Siekierda, z okazji jubileuszu na ręce Pani Janiny Stefaniak – Prezesa Stowarzyszenia złożyły najserdeczniejsze życzenia.

 

Magiczny koncert

Więcej fotografii>>

Dzień 6 grudnia jest dniem magicznym nie tylko dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W owym dniu dzieckiem czuje się każdy z nas i podświadomie oczekuje na jakąś miłą niespodziankę od Świętego Mikołaja. 
Tym potrzebom wyszła naprzeciw społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Zamościu, wystawiając dwukrotnie koncert korczakowski pt.: ”Wszędzie jedno słońce świeci”. W ten sposób nasza szkoła włączyła się w ogólnopolskie obchody Roku Janusza Korczaka. Imprezę zorganizowano pod patronatem honorowym Kuratora Oświaty w Lublinie. 
W przedsięwzięciu udział wzięło 75 osób (uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczyciele, a także rodzice). Była to pierwsza impreza przygotowana dla środowiska lokalnego po integracji w zespół dwóch oddzielnych jednostek: Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 7. 
Mając możliwość wyboru artystów z tak dużego przedziału wiekowego, organizatorzy koncertu mogli pozwolić sobie na bogaty i urozmaicony program. Maluchy wzruszająco zarecytowały, dostosowane do ich poziomu, wiersze poświęcone pamięci Korczaka. Aby pokazać, że dzieci zawsze pozostają dziećmi, w każdej sytuacji, nawet najbardziej ekstremalnej, najmłodsi artyści wystąpili w starej, wszystkim znanej zabawie, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Wybitnie uzdolnione aktorsko dziesięciolatki wystąpiły w inscenizacji fragmentu najbardziej znanej książki J. Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. 
Aby podkreślić tragizm okresu okupacji i biografii bohatera koncertu gimnazjaliści bardzo sugestywnie zaprezentowali na scenie tamte wydarzenia, wykorzystując utwory poetyckie i muzyczne. Podczas koncertu wykonano tak znane utwory jak: ”Dziwny jest ten świat”, „Jaskółka”, „Zdumienie”, „Do kołyski”, fragmenty „Skrzypka na dachu”, „Był sobie król” i wiele innych. 
Przy konstruowaniu programu koncertu mieli szanse pokazać swoje zdolności, zarówno recytatorzy, jak i aktorzy, wokaliści, instrumentaliści. Wierszom i piosenkom towarzyszył akompaniament fortepianu, skrzypiec, akordeonu, gitary i fletu, albowiem uczniów wspomagali również nauczyciele (fortepian, flet i gitara). Dużym wsparciem służyli rodzice uczniów przygotowując rewelacyjne stroje dla aktorów z „epoki Króla Maciusia”, grając rolę kronikarza na scenie, przytaczając dramatyczny fragment wspomnień Korczaka, recytując, zbyt trudny może dla ucznia na poziomie gimnazjum, wiersz.
Dwukrotnie 384-osobowa widownia wypełniła się po brzegi. Pierwszy koncert odbył się o godzinie 12.00. Przybyli na niego zaproszeni goście reprezentujący władze miejskie i oświatowe, przedstawiciele kuratorium oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie zamojskich szkół i placówek. Bardziej magiczny w swojej atmosferze był jednak koncert o godzinie 16.00. adresowany do całej społeczności Zespołu Szkół nr 2. Z okazji mikołajek uczniowie sprawili swoim występem wzruszającą niespodziankę rodzicom, dziadkom, krewnym i przyjaciołom. Szczególnego znaczenia dodawała obecność na sali tak szacownych gości, jak Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Rojek, proboszcz parafii OO. Franciszkanów o. Andrzej Zalewski oraz gospodarz obiektu, który użyczył gościnności organizatorom  ppłk Tadeusz Nastarowicz. Wspaniały mikołajkowy prezent wykonawcy zrobili również swoim nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie i organizację koncertu. 
Nad scenariuszem i przygotowaniem uczniów czuwały: p. J. Muda, p. M. Garbuz. Oprawą muzyczną zajmowała się p. K. Beda. Za scenografię odpowiedzialna była p. A. Sawiniec-Szczech, która wraz z p. M. Słomianowską zorganizowała towarzyszący koncertowi konkurs plastyczny. Najmłodszym artystom, wymagającym przecież najwięcej troski, opieką służyła p. B. Stasiuk. Całość przygotowań koordynowała Pani Dyrektor Alicja Dubel. 
Nagrodą za dwumiesięczny wkład pracy dla wykonawców i opiekunów były łzy wzruszenia na widowni, gorące brawa, podziękowania i gratulacje wpisane do kroniki szkolnej.   

(Zdjęcia: firma Spektrum i p. Rafał Franczak)

 

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" 

Więcej fotografii>>

Rok 2012 ogłoszono Rokiem Janusza Korczaka, z tego też powodu Zespół Szkół nr 2 zorganizował Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” adresowany do uczniów klas 4-6 zamojskich szkół podstawowych oraz do zamojskich gimnazjalistów.
Celem organizacji tego konkursu była popularyzacja wśród współczesnych dzieci i młodzieży sylwetki Janusza Korczaka, propagowanie jego myśli pedagogicznych i wychowawczych oraz kształtowanie postaw twórczych. Nadesłane prace oceniła niezależna Komisja, w skład której weszli: Hanna Maziarczyk – historyk sztuki, Dyrektor Liceum Plastycznego im. Bernarda Moranda w Zamościu; Barbara Szeptuch – artysta malarz; Marek Sołowiej – artysta malarz.

Uroczyste głoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło 6 grudnia bieżącego roku podczas uroczystego Koncertu pt. : „Wszędzie jedno słońce świeci”, który poprowadziła nasza szkoła dla przedstawicieli zamojskich władz i różnych instytucji kulturalnych, dyrektorów zamojskich szkół oraz delegacji uczniowskich. Tam też została zorganizowana pokonkursowa wystawa, gdzie wszyscy zaproszeni goście mogli podziwiać nadesłane prace.

Szacowna Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I KATEGORIA
– wiek 10-12 lat, szkoła podstawowa
Nagroda Główna
– Paulina Cholewińska – Zespół Szkół nr 3 w Zamościu
Wyróżnienie - Wiktor Wachowicz – Zespół Szkół nr 2 w Zamościu
- Natalia Smoląg – Zespół Szkół nr 3 w Zamościu
- Agata Beda – Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu

II KATEGORIA
wiek 13-15 lat, gimnazjum
Nagroda Główna
Natalia Hałasa – Zespół Szkół nr 2 w Zamościu
Wyróżnienie - Joanna Szwaczkiewicz – Zespół Szkół nr 6 w Zamościu
- Agata Popik – Zespół Szkół nr 2 w Zamościu
- Małgorzata Załuska – Zespół Szkół nr 2 w Zamościu
Prace uczniów z Siódemki zostały przygotowane pod opieką Pani Marty Słomianowskiej, prace nagrodzonych uczniów z Gimnazjum nr 1 pod opieką
Pani Anny Sawiniec-Szczech.
Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(Tekst: M. Słomianowska
; Zdjęcia: firma Spektrum i p. Rafał Franczak)

 

Odwiedził nas... św. Mikołaj :)

Więcej fotografii>>

Jak co roku św. Mikołaj zawitał do naszej szkoły i obdarował wszystkich słodkościami.  Nasz niezawodny Mikołaj z wielkim workiem słodyczy odwiedził wszystkie klasy :)

(Tekst: E. Pendyk; zdjęcia: M. Słomianowska)

Podziękowania :)

Uczennice klas II: Kamila Adamczuk, Agnieszka Majzer i Diana Mnich oraz ich opiekunka p. Ewa Pendyk serdecznie dziękują wszystkim, którzy zechcieli odwiedzić bloga "Nieprawdopodobny Zamość">>>  Blog powstał jako projekt w konkursie ogólnopolskim "Blogowa mapa przemian". Intensywne prace nad blogiem trwały prawie dwa miesiące. Autorki mają nadzieję, że udało się im przedstawić pozytywne zmiany, jakie zaszły w naszej szkole i w naszym mieście dzięki Funduszom Europejskim. 
Serdeczne podziękowania również za życzliwe komentarze :)

 

Mikołajkowy Rajd Pieszy

Więcej fotografii>>

W dniu 4 grudnia odbył się VI Mikołajkowy Rajd Pieszy dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Zamość. W rajdzie udział wzięła również młodzież z Gimnazjum nr 1 w Zamościu, która mieszka na terenie Gminy Zamość. Trasa rajdu wiodła pieszym szlakiem z Kosobud do Wierzchowin około 4,5km.
Na trasie marszu uczniowie podziwiali piękno zimowej przyrody oraz zapoznawali się historią regionu. W trakcie marszu miało miejsce spotkanie z Mikołajem. Na mecie rajdu czekała gorąca herbata i posiłek oraz czekoladowa niespodzianka.

(Tekst: J. Bekas; zdjęcia: J. Bekas, M. Majewska)

 

III Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego

Więcej fotografii>>

Międzyszkolny Klub Sportowy „Padwa” Zamość już trzeci raz zorganizowała POLONIJNY FESTIWAL SPORTU POWSZECHNEGO dla dzieci i młodzieży naszego regionu oraz reprezentujących różne organizacje polonijne. 30 listopada 2012 roku na zamojskim OSiRze odbyły się zawody sportowe, w których wzięło udział 19 drużyn ze szkół podstawowych oraz 17 z gimnazjów.
W Festiwalu uczestniczyło 216 dziewcząt i chłopców reprezentujących szkoły z Ukrainy: między innymi z Równego, Mościska i Lwowa, wszystkie zamojskie szkoły oraz kilka szkół z najbliższej okolicy: Krasnobrodu, Gorajca itd.
Drużyny składały się z 6 zawodników. Naszą Siódemkę reprezentowali uczniowie klas szóstych: Weronika Pisarew, Magdalena Będziejewska, Jakub Herda, Sebastian Lis, Mateusz Strzyżewski oraz
Mateusz Malczewski.
W skład drużyny gimnazjum weszli uczniowie kl. I a: Joanna Ciuraszkiewicz, Klaudia Luterek, Alicja Orszewska, Konrad Barwiński, Wiktor Łukaszczak oraz Karol Pastuszak Opiekę nad zawodnikami sprawowali Pani Monika Kozłowska oraz
Pan Piotr Biłant.
Podczas różnorodnych konkurencji uczestnicy musieli wykazać się szybkością, zwinnością, celnością i innymi sportowymi umiejętnościami. Walka była wyrównana, a zabawa przednia.
Każda z drużyn była zagrzewana do boju przez swoich kibiców, którzy kolorowymi pomponami, wuwuzelami, bębnami i okrzykami wspierali swoich reprezentantów. Funkcję tę pełniła u nas klasa IV a ze szkoły podstawowej pod opieką Pani Marty Słomianowskiej oraz klasa I a z gimnazjum pod opieką
Pani Marty Majewskiej.
Pod koniec imprezy pojawił się Mikołaj, który przyniósł słodkie upominki dla wszystkich zawodników i kibiców.

(Tekst: M. Słomianowska, zdjęcia: M. Kozłowska)

 

Uczymy się na wycieczce...

Więcej fotografii>>

30 XI 2012r. grupa uczniów naszej szkoły, z klas V i VI szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum, wyjechała na wycieczkę do Nowej Dęby i Sandomierza. Przy wymarzonej (jak na listopad) pogodzie spędziliśmy jeden dzień bez lekcji. Ale czy na pewno?
Jako pierwsze pojawiły się lekcje przyrody i geografii w terenie: podziwialiśmy San, Wisłę i Sandomierz (gdzie San domierza do Wisły), góry Pieprzowe oraz Tarnobrzeg, w okolicach którego wydobywa się siarkę.
Tu zaczęła się chemia: dowiedzieliśmy się o Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym, gdzie znajdują się złoża siarki rodzimej i o tym, jak wydobywa się siarkę metodą odkrywkową.  Druga lekcja chemii odbyła się w fabryce bombek w Nowej Dębie. Obserwowaliśmy jak wygląda praca ze szkłem czyli proces nadawania mu różnych kształtów oraz sposób srebrzenia bombek.
Kolejną lekcją były zajęcia artystyczne: obserwowaliśmy proces ręcznego zdobienia bombek. Potem odbyły się warsztaty -  sami projektowaliśmy i dekorowaliśmy bombki.
W Sandomierzu oczywiście zwiedzaliśmy: Rynek, zabytki, kościoły, dom Jana Długosza.
W zbrojowni odbyła się lekcja historii. Członek bractwa rycerskiego snuł opowieści o cnotach rycerskich i turniejach. Przymierzaliśmy dawne stroje, podziwialiśmy broń. Było nawet pasowanie na rycerza. Przez chwilę sami byliśmy rycerzami i bohaterami legend.
Była też lekcja wychowania fizycznego! Dlaczego? Spacer po sandomierskiej starówce czy Wąwozie Królowej Jadwigi wymaga dobrej kondycji fizycznej. Nagrodą za wysiłek była wspaniała panorama miasta. Spacerując po uroczych uliczkach Sandomierza rozpoznawaliśmy miejsca znane z popularnego serialu. Szkoda tylko, że nie spotkaliśmy Ojca Mateusza...
(Tekst i zdjęcia: E. Danilewicz)

 

Gabriela Cios wyróżniona w ogólnopolskim konkursie poetyckim

Więcej fotografii>>

Od 1 września do 10 listopada 2012r. uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnzjalnych oraz osoby dorosłe z całego kraju nasyłali swoje utwory literackie na ogólnopolski konkurs poetycki „Przyroda jaką znam”- Zmysły Natury, organizowany przez Roztoczański Park Narodowy. Do konkursu zgłosiło się  170 osób, poddając ocenie komisji 248 utworów literackich.

29 listopada 2012r. w Ośrodku Edukacyjno- Muzealnym w Zwierzyńcu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu. W II kategorii wiekowej: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne - uczennica  naszego gimnazjum Gabriela Cios otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!

(tekst: Gimnazjum nr 1, zdjęcia: Gimnazjum nr 1 i p. P. Marczakowski - RPN)

 

Andrzejki w rytmie disco

Wieczorem 29 listopada 2012 r.  uczniowie wszystkich klas gimnazjum wspólnie bawili się podczas dyskoteki andrzejkowej, zorganizowanej w sali gimnastycznej. Uczestnicy zabawy sami zadbali  o odpowiedni nastrój i dobre humory, na które niewątpliwie pozytywnie wpływały znane i lubiane przeboje muzyczne grane na sali. Nadwątlone podczas tanecznych popisów siły młodzież regenerowała pizzą zamówioną do klas. Taniec przy dobrej muzyce  i posiłek w gronie kolegów to także okazja do umocnienia klasowych więzi oraz zawiązania nowych przyjaźni i sympatii.

(Tekst: M. Garbuz; zdjęcie: J. Muda)

 

Dzień Pluszowego Misia

Więcej fotografii>>

Dnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Właśnie z tej okazji Pani Muda wraz ze swoimi wychowankami udali się do Miejskiego Przedszkola nr 5 w Zamościu, aby przedstawić dzieciom teatrzyk pt "Złotowłosa i trzy misie". Maluchy w prezencie dostały pluszowe misie i cukierki. Na zakończenie spotkania Kamila Adamczuk, Diana Mnich, Karolina Kaczmarczyk, Kacper Caban czytali dzieciom bajki o przygodach Kubusia Puchatka.

(Tekst: K. Adamczuk kl.II a; zdjęcia: D. Mnich kl. IIa)

 

Uwolnij książkę!

Gimnazjum nr 1 włączyło się do ogólnopolskiej akcji organizowanej w ramach „Cała Polska czyta dzieciom”. Każdy uczeń, który przeczytał ciekawą książkę, ale nie chce jej zatrzymać lecz przekazać następnej osobie, może to zrobić w szkole. Biblioteka szkolna przygotowała specjalny kącik, gdzie można zostawić własne książki, polecane kolegom lub poszukać czegoś do poczytania dla siebie. Już pierwszego dnia na półeczce pojawiły się poszukiwane przez młodzież tytuły, z których większość znalazła od razu czytelników. Niekoniecznie książki muszą wrócić na szkolną półkę. Celem akcji „Uwolnij książkę” jest puszczenie jej w obieg. Tak więc lektura naszego gimnazjalisty może znaleźć się na przykład  w pociągu do Krakowa, zostawiona tam przez ostatniego czytelnika dla następnego podróżnego. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie popularyzujące czytelnictwo rozwinie się nie tylko w naszej szkole, lecz będzie obejmować swoim zasięgiem coraz więcej osób i instytucji.

(Tekst i zdjęcie: M. Garbuz)

Światowy Dzień Życzliwości

Więcej fotografii>>

Dnia 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji ZSP nr1 im. Oskara Langego w Zamościu zorganizował Międzyszkolny Dzień Życzliwości. Program  uroczystości miał na celu przedstawienie idei „TEGO DNIA”. Uczestnicy wzięli udział w wykładzie pod tytułem " Rola wartości w życiu człowieka ", który wygłosił dr nauk humanistycznych pan Janusz Skwarek. Akompaniował mu Pan Jerzy Bałakut –zamojski muzyk. Następnie odbyła się debata tematyczna. 
Na zakończenie dokonano rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego "Najpiękniejszy uśmiech ", w którym I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Anna Śpieżak z klasy II c, zaś jej koleżanka Agnieszka Sołowiej otrzymała wyróżnienie

 Jak wyglądał Nasz Szkolny Dzień Życzliwości?
 Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały w naszej szkole dwa tygodnie. Każda klasa otrzymała do wykonania następujące zadania: ułożyć wiersz, tekst pozdrowień lub życzeń z okazji Dnia Życzliwości; przeprowadzić klasowe wybory najżyczliwszego ucznia. 
Nauczyciele zaś poproszeni zostali o "Życzliwe" przełożenie z tego dnia kartkówek, sprawdzianów i tzw. odpytywanki. Panowała szczególnie miła i pełna życzliwości atmosfera. 22 listopada miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów.

 Najżyczliwsi uczniowie w naszej szkole to:
 Klasa Ia: Agata Bondyra 
 Klasa Ib: Wiktoria Bajek
 Klasa IIa: Szymon Kowalczyk
 Klasa IIb: Magdalena Słowik
 Klasa IIc: Konrad Stopa
 Klasa IIIa :Norbert Tabała
 Klasa IIIb: Paweł Dybała
  
 W kategorii " Wiersze" wzięli udział: 
Z klasy 1a: Milena Gwiazdowska 
Z klasy 1b: Wiktoria Bajek,  Adrian Hołowiński
Z klasy 2a:Kamila Adamczuk, Diana Mnich, Kacper Caban
Z klasy 3a:Norbert Tabała
Z klasy 3b:Bartłomiej Zielonka ,Klaudia Artyś, Monika Kietlińska 

(tekst: K. Adamczuk IIa, J. Muda, zdjęcia: D.Mnich))

"W powiewie wiatru, w szepcie anioła..."

Więcej fotografii>>

"W powiewie wiatru, w szepcie anioła..." powstał kolejny tomik poezji Aliny Doroty Paul, który w dniu 16 listopada 2012 r. w Muzeum Zamojskim miał swoją promocję. W czasie tej niecodziennej uroczystości z udziałem Prezydenta Miasta – Marcina Zamoyskiego, Księdza Biskupa Mariana Rojka i wielu innych znakomitych gości, uczennica klasy IB naszego gimnazjum - Aleksandra Wnuk zaprezentowała swoje umiejętności muzyczne. Występ Oli bardzo się podobał publiczności, a ona sama pięknie reprezentowała naszą szkołę wśród innych uczennic zaangażowanych w część artystyczną. 

(Tekst M. Chmiel, zdjęcia: H. Szkutnik)

 

Forum na temat kształcenia zawodowego

Więcej fotografii>>

W dniach 15-16 listopada 2012r. uczestniczyliśmy  w Forum na temat kształcenia zawodowego.   Poza pedagogiem z naszej szkoły, pierwszy raz, zostali zaproszenia do debaty na temat rynku pracy   i zawodu przyszłości gimnazjaliści z naszej szkoły. Reprezentantami młodzieży byli uczniowie klas II:  Karolina Hasiec, Natalia Hałasa i Kamila Adamczuk. Prelegentami byli goście zaproszeni z całej Polski, m.inn.:Wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli, przedstawiciele uczelni, urzędów pracy, kuratorium oraz szkół zawodowych. Dowiedzieliśmy się, że w tym trudnym okresie kryzysu i problemów na rynku pracy, przyszłość mają absolwenci kierunków zawodowych, zwłaszcza technicznych, dobrzy fachowcy w swojej branży.
(tekst: M. Józefowicz; zdjęcia: M. Józefowicz i uczennice kl.IIa i IIc)

 

Akcja charytatywna na rzecz zwierząt ze schroniska

Więcej fotografii>>

14.11.2012 r. uczennice klasy Ia – Joanna Ciuraszkiewicz, Julia Mazurek, Aleksandra Kalita i Karolina Religa zorganizowały akcję charytatywną na rzecz zwierząt z zamojskiego schroniska. W ramach tej akcji dziewczęta przygotowały i sprzedawały pyszne ciasta. Do działań włączyli się również rodzice. Szczególnie dużą pomoc okazała pani Mazurek. Zebrane pieniądze uczennice przeznaczyły na zakup karmy dla bezdomnych psów.

 

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Więcej fotografii>>

13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uczniowie Szkoły Podstawowej -  klasa VI B oraz Gimnazjum – klasa II C pod opieką Pań: Iwony Zgnilec, Małgorzaty Drozd, Marii Łysakowskiej oraz Katarzyny Bedy przygotowali przepiękną inscenizację słowno-muzyczną.
Karol, Kacper oraz Jakub podczas pouczającej rozmowy koleżeńskiej przedstawili najważniejsze wydarzenia z przeszłości naszego kraju, którą uświetniły wystąpienia recytatorów, a także wystąpienia solistów wraz z chórem.
Przepięknym tłem naszej uroczystości była dekoracja przygotowana przez Panią Martę Słomianowską. 
Serdecznie dziękujemy za udział całej społeczności szkolnej i życzymy wszystkim, aby ta lekcja historii została na długo w naszej pamięci a wydarzenia, o których opowiadaliśmy skłoniły nas do refleksji w myśl słów Marszałka Józefa Piłsudskiego:
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.”

(Tekst i zdjęcia: M. Drozd)

 

Akcja czytania

Więcej fotografii>>

Uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej Nr 7 rozpoczęli akcję propagowania czytelnictwa wśród dzieci sześcioletnich zamojskich przedszkoli. 12, 14 i 16 listopada 2012 r. odwiedzili Przedszkola Nr 1, 7 i 12 prezentując utwory z dziecięcej literatury. Akcja wywołała duże zainteresowanie wśród dzieci przedszkolnych.

(Tekst i zdjęcia: A. Gregorowicz, B. Greszta, A. Pintal)

 

Zbiórka zniczy

Nasza szkoła wzięła udział w zbiórce zniczy organizowanej przez Szkołę Podstawową Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu, której celem było uczczenie pamięci patrona szkoły. Znicze zapłonęły 11 listopada na cmentarzu Orląt we Lwowie. Akcję w naszej szkole przeprowadziły samorządy szkolne wraz ze swoimi opiekunami.

(Tekst i zdjęcie: M. Drozd)

 

Święto Niepodległości

Więcej fotografii>>

94. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Salwa honorowa, apel pamięci, wystąpienie prezydenta miasta Zamościa, składanie kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu marszałka Józefa Piłsudskiego, defilada żołnierzy Garnizonu Zamość, pocztów sztandarowych, Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w Barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich - tak, wspólnie z mieszkańcami Zamościa, obchodziliśmy uroczystości podczas manifestacji na Rynku Wielkim.

(tekst i zdjęcia: E. Danilewicz)

Żywa lekcja historii

Więcej fotografii>>

9 listopada odbyło się w naszej szkole Wielkie Święto Historii! Pani Marta Słomianowska przy współpracy z Panią Marią Łysakowską oraz Panią Małgorzatą Drozd zorganizowała dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum żywą lekcję historii, którą przeprowadzili Krystian Mróz i Roman Chmielecki, przedstawiciele Braci Rycerskiej „KERIN” , którzy przyjechali do nas aż z województwa pomorskiego.
  Tematyką prezentacji były krucjaty. Prowadzący w sposób przystępny i ciekawy opowiadali o wyprawach krzyżowych, które były jednym z bardziej istotnych wydarzeń w historii Europy.  Nie zabrakło też sporej dawki humoru. Uczniowie przenieśli się w czasie, aby dowiedzieć się, czym były krucjaty, Królestwo Jerozolimskie, jak powstały i jaki był późniejszy los wielkich zakonów rycerskich: Templariuszy, Krzyżaków i Joannitów.
   Uczniowie aktywnie uczestniczyli w czasie pokazu, stali się uczestnikami krucjaty, niektórymi członkami zakonów rycerskich czy też groźnymi Saracenami. Mieli okazję zobaczyć i dotknąć wiele eksponatów historycznych, które w rzeczywisty sposób nawiązywały do omawianych czasów.
Panowie Krystian Mróz i Roman Chmielecki przekonali odbiorców, że historia nie jest nudna nauką, lecz fascynująca przygodą.
 

Numery alarmowe w Polsce

Zapraszamy do obejrzenie filmu edukacyjnego "Numery alarmowe w Polsce": 

https://www.szkolenia-bhp24.pl/numery-alarmowe

oraz gry edukacyjnej PIERWSZA POMOC: 

https://www.szkolenia-bhp24.pl/gra-pierwsza-pomoc

 

Znowu zagrali w "Milionerach"

Więcej fotografii>>

W dniu 29 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się czwarta już edycja turnieju „Milionerzy” dla uczniów klas VI szkół podstawowych. W tegorocznych zmaganiach uczestniczyły czteroosobowe drużyny z siedmiu szkół, wspierane przez własną publiczność. Przebieg turnieju obserwowali zaproszeni goście i Pani Dyrektor Alicja Dubel. Przybyli do nas Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, Pan Jerzy Michalski, Radny Rady Miasta Zamość, Pan Leszek Łuczka, Dyrektor ZOO w Zamościu, Pan Grzegorz Garbuz, przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół Nr 2, nauczyciele poszczególnych szkół.
Uczestnicy losowali po 2 pytania z 5 kategorii: humanistyczna, matematyczna, przyrodnicza, rozrywka i sport. Mając możliwość szukania pomocy w postaci kół ratunkowych, tegoroczni zawodnicy rzadko z nich korzystali, licząc raczej na własne, tęgie głowy. Kolejny raz szóstoklasiści pokazali, jak wszechstronną posiadają wiedzę. Przegranych w zasadzie nie było. Żadna z drużyn nie pozostawała w tyle. W czołówce utrzymywały się cały czas szkoły: SP4, SP6, Szkoła Społeczna i SP 8 .Aby ostudzić nieco emocje, uczniowie naszej szkoły przygotowali dla gości dwa „ przerywniki”. W pokazie muzycznym wystąpiły uczennice klasy Va Szkoły Podstawowej Nr 7 (Klaudia Drzewicka, Wiktoria Ostrowska i Wioleta Szerafin), oraz uczennice klasy IIc Gimnazjum Nr 1 (Karolina Hasiec i Agnieszka Majzer). Techniki taekwon-do zaprezentowali uczniowie klasy IIb gimnazjum (Igor Wasiluk i Kamil Bucior) oraz absolwenci Klaudia Małysz, Przemek Morski i Kacper Majda.

Po zażartej walce, z taką samą ilością punktów, do dogrywki przystąpiły drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 4 i z Zespołu Szkół Społecznych w Zamościu. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 4, której drużyna odebrała z rąk Pani Dyrektor słodką nagrodę główną oraz niespodziankę ufundowaną przez radnego Rady Miasta Zamość i przewodniczącego Zarządu Osiedla „Promyk”- Pana Leszka Łuczkę. Po zakończeniu turnieju wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

Film z pokazu taekwon-do na turnieju "Milionerzy">>>

(Tekst: M. Garbuz; zdjęcia: E. Pendyk)

Szkolny etap konkursów przedmiotowych rozstrzygnięty

Więcej fotografii>>

Zakończył się I etap konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych i gimnazjów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Spośród uczniów, którzy startowali w konkursach do II etapu zakwalifikowali się:
Magdalena Będziejewska z kl. VI b- konkurs polonistyczny; Paweł Lewkowicz  z kl.VI a – konkurs matematyczny; Wiktoria Małek z kl. VI a – konkurs przyrodniczy; Kacper Nowak z kl. VI b- konkurs historyczny; Karol Stepanienko z kl. VI b- konkurs przyrodniczy i konkurs historyczny.
 
Natomiast najlepsi z gimnazjalistów, którzy wezmą udział w II etapie: Katarzyna Kniaź z kl. IIIb- konkurs polonistyczny  i konkurs krasomówczy; Magdalena  Michalska z kl.II c- konkurs biologiczny; Karolina Hasiec z kl.II c- konkurs krasomówczy; Klaudia Karczmarczuk z kl. IIIa- konkurs geograficzny; Wojciech Kawa z kl. IIIb- konkurs historyczny; Oskar Hebda z kl.IIIb- konkurs krasomówczy; Tomasz Zubrzycki z kl. IIIb- konkurs polonistyczny.

Wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursów!

Nasi uczniowie wyróżnieni w  konkursie

Więcej fotografii>>

26 października 2012r. rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu historycznego „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP- ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy” organizowanego przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość pod Patronatem Honorowym J.E.Ks.Bp.dr Mariana Rojka oraz Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Ministra Jana Stanisława  Ciechanowskiego.

  Uroczystość rozpoczęła się złożeniem przez delegacje weteranów i młodzież reprezentująca uczestników konkursu wiązanek  kwiatów przy Pomniku Pamięci Ofiar Faszyzmu. Pozostała część uroczystości odbyła się w Klubie Batalionowym. Wśród wielu dostojnych gości byli J.E.Ks.Bp. Marian Rojek –ordynariusz Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej oraz przedstawiciel Ministra Jana Ciechanowskiego – Pan Jacek Polańczyk-Dyrektor Departamentu Orzecznictwa  Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.  Uroczystość prowadził Pan  Sławomir Zawiślak- poseł i prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość.

  Wręczono również odznaczenia Światowego Związku Armii Krajowej Okręg Zamość za zasługi dla osób zaangażowanych w pracę na rzecz krzewienia postaw patriotycznych i etosu AK wśród Narodu Polskiego, mających na względzie dobro naszej Ojczyzny, zacieśnianie więzi koleżeńskiej między żołnierzami AK, ich rodzinami i młodym pokoleniem. Wśród osób uhonorowanych znalazły się p. Alicja Dubel i p. Maria Łysakowska.


  Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy pisemnej- zapisu wspomnień, wywiadu, reportażu, pamiętnika, prezentacji. Najlepsze prace zostały zakwalifikowane do etapu międzyszkolnego. Wyróżnienia w konkursie w kategorii szkół gimnazjalnych otrzymali Wojciech Kawa i Adrian Baranowski z kl.IIIb. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Maria Łysakowska - nauczycielka historii,  która otrzymała podziękowanie z rąk przedstawiciela Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość.
Serdecznie gratulujemy!!!


Tekst: A. Dubel; zdjęcia: Światowy Związek Żołnierzy AK Okr. Zamość, W. Kawa kl. III b

Halloween dla przedszkolaków w Zespole Szkół nr 2

Więcej fotografii>>

Psikus czy cukierek - Halloween dla przedszkolaków w Zespole Szkół Nr 2 w Zamościu.
W dniu 19 października o godzinie 10 rozpoczęła sie wystrzałowa zabawa dla dzieci zamojskich przedszkoli. W związku z zapowiedzianym konkursem na najciekawsze przebranie haloweenowe, uczestnicy stawili się w bardzo pomysłowych, bajecznie kolorowych kreacjach. Nie zabrakło Harrego Pottera, Spidermana, Batmana, wróżek i czarownic. 
Zabawy w pięknie udekorowanej sali  gimnastycznej prowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1. Podczas  imprezy wszystkim dopisywał humor, świetnie bawiły się zarówno przedszkolaki z opiekunami, jak i organizatorzy. W trakcie zmagań konkursowych maluchy regenerowały siły słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez młodzież szkolną. Wśród zwycięzców konkursu na najpiękniejszy strój znaleźli się przedstawiciele wszystkich, obecnych przedszkoli.
Dekoracje wykonała p. Marta Słomianowska, całą zabawę przygotowały p. Iwona Kurzempa i p.
 B. Siekierda.  Imprezę prowadziła p. Iwona Kurzempa. 

(tekst i zdjęcia: M.Garbuz i B. Siekierda)

 

Dzień Papieski

Więcej fotografii>>

XII Dzień Papieski w Zespole Szkół Nr 2 w Zamościu pod hasłem Jan Paweł II - Papież Rodziny odbył się 14 X 2012 r. w kościele parafialnym OO. Franciszkanów w Zamościu. Uczniowie naszego gimnazjum oraz młodsi koledzy i koleżanki ze szkoły podstawowej, przedstawili montaż słowno - muzyczny przypominający osobę i nauczanie Jana Pawła II o rodzinie. 
Poezja i dzieła  naszego Wielkiego Rodaka przedstawione również w szkole dnia 16 X przybliżyły nam istotę rodzinnego ciepła i potrzebę wzajemnej miłości. 
Apel przygotowały p. M. Chmiel i p. J. Bulak.

(tekst: J. Bulak, zdjęcia: E. Danilewicz i D. Serafin)  

Dzień Otwarty

 Więcej fotografii>>

18.10.2012 w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Rodzice spotkali się z nauczycielami na sali gimnastycznej, po spotkaniach z wychowawcami w klasach.

Nagrody dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Więcej fotografii>>

Dnia 16.X.2012r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Nr 5 w Zamościu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli m.in. Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, wicewojewoda lubelski Marian Starownik, Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski. Podczas uroczystości pedagogom z okazji ich święta wręczone zostały nagrody i odznaczenia. 

Wśród wyróżnionych znaleźli się również nauczyciele z naszej szkoły. Nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty otrzymała Pani Marta Majewska.Złotym Medalem za Długoletnią Służbę została uhonorowana Pani Maria Łysakowska, Medalem Komisji Edukacji Narodowej Pani Marta Słomianowska Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej Nagrodę Prezydenta Miasta Zamościa otrzymali Pani Anna Pintal i Pan Jerzy Bekas

Serdecznie gratulujemy!  

"Pola Nadziei"

Więcej fotografii>>

Już po raz piąty 15 października 2012 r. o godz. 12.00 przed Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach odbyło się uroczyste sadzenie żonkili z okazji rozpoczęcia kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei” 2012. Patronat Honorowy nad akcją sprawuje  Jego Ekscelencja Ks. Bp Marian Rojek.
Prowadzona w całym kraju kampania hospicyjna ma na celu gromadzenie środków finansowych dla utrzymania hospicjów i zapewnienie odpowiedniej opieki chorym, jak również propagowanie idei opieki hospicyjnej. Znakiem rozpoznawczym kampanii jest żonkil - międzynarodowy symbol nadziei w walce z chorobą nowotworową. Na początku października sadzi się cebulki żonkili w geście solidarności i pomocy nieuleczalnie chorym. Wiosną, kiedy kwiaty zakwitną, rozpocznie się zbiórka funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów.

W imieniu społeczności Zespołu Szkół Nr 2 w Zamościu symboliczne żonkile posadzili Pani Alicja Dubel – dyrektor zespołu oraz uczniowie gimnazjum Pamela Szczech i Kacper Wojtaś.

Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry pracowników Zakładu Karnego w Zamościu.

(tekst: A. Dubel, zdjęcia: A. Dubel, P. Szczech. K. Wojtaś)  

 

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 2

Więcej fotografii>>

W piątek 12 października 2012 cała nasza społeczność szkolna brała udział w uroczystości poświęconej obchodom Dnia Nauczyciela. Apel został przygotowany przez Panią Martę Kuryło, Panią Iwonę Kurzempę oraz Panią Martę Słomianowską.
Wśród młodych wykonawców znaleźli się uczniowie z klasy III, IV i V szkoły podstawowej oraz z klasy I i II gimnazjum, którzy pokazali swoim koleżankom i kolegom kulisy ciężkiej pracy ich nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Nie zabrakło też piosenek nie tylko w języku polskim, ale również po francusku i angielsku. Jako solista wyjątkowo wyróżnił się uczeń klasy IVa Michał Krawiec , który ze szczególnym zaangażowaniem i ekspresją zaśpiewał dwie piosenki.

Uczniowie klasy Va: Maksymilian Franczak, Iwona Moskwa, Ewelina Janczak, Zuzanna Łyś, Magdalena Staśko oraz Martyna Szykuła świetnie odegrali zapracowanych, obłożonych papierami i zdesperowanych nauczycieli, którzy ciągle w biegu między szkoleniami, zebraniami, kursami starają się jeszcze wypromować szkołę i przede wszystkim dobrze przygotować i nauczyć swoich uczniów.

Na zakończenie trójka uczniów wyruszyła do publiczności z koszem bibułkowych róż i wraz z życzeniami wręczyli każdemu nauczycielowi po jednym kwiatku.
Spektakl został odegrany na tle pięknej jesiennej dekoracji.

Kochani Nauczyciele! Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta!!!
UCZNIOWIE


(tekst: M. Słomianowska;)

 

Spotkanie autorskie z pisarką Anną Onichimowską

Więcej fotografii>>

W dniu 11.10.2012 uczniowie klasy 3b gimnazjum pod opieką szkolnego bibliotekarza, p. M. Garbuz, uczestniczyli w spotkaniu autorskim w Filii nr 4 Książnicy Zamojskiej. Zaproszonym gościem była p. Anna Onichimowska - autorka popularnych książek o problemach nurtujących młodzież. 
Pisarka ciekawie opowiadała o swojej twórczości, podróżach i pomysłach na kolejne bestsellery. Młodzież wyszła ze spotkania poruszona i zainteresowana książkami Anny Onichimowskiej.

(tekst i zdjęcia: M. Garbuz )

 

Teatr z Krakowa w naszym gimnazjum

Więcej fotografii>>

W dniu 09.10.2012 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 gimnazjaliści obejrzeli przedstawienie pod tytułem „Święta Wojna”, przygotowane przez krakowski Teatr Profilaktyczno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży. Aktorzy przybyli do Zamościa na zaproszenie Książnicy Zamojskiej. Spotkanie w Gimnazjum nr 1 zorganizowane zostało przy współpracy biblioteki szkolnej, pani pedagog i Filii nr 4 przy ulicy Peowiaków. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl opowiadający o problemach nastolatków w domu i w szkole.

(tekst: M. Garbuz,  zdjęcia: M. Garbuz, p. A.Wróbel )

 

Uczymy się nie tylko w szkole

Więcej fotografii>>

W dniach 02.10 i 09.10 uczniowie klas pierwszych gimnazjum uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Lekcje odbyły się w ramach wzajemnej współpracy pomiędzy biblioteką szkolną i pedagogiczną. 
Podczas zajęć gimnazjaliści poznawali zasoby księgozbioru, uczyli się rozróżniać czasopisma i gazety, a jako ciekawostkę mogli obejrzeć stare książki, wydane jeszcze w XIX wieku. Pierwszoklasiści nie tylko zdobyli nowe wiadomości dotyczące historii piśmiennictwa i bibliotek. Przekonali się, iż uczniowie gimnazjum także mogą korzystać  z księgozbioru i pomocy pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.

(tekst: M. Garbuz,  zdjęcia:  )

 

Ślubowanie i "Otrzęsiny" kl. I

Więcej fotografii>>

4 października 2012 r odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I gimnazjum. Uroczystość przygotowała klasa 2a z wychowawczynią, panią Joanną Mudą.
Po części oficjalnej odbyły się otrzęsiny pierwszaków. Obie klasy pierwsze dzielnie rywalizowały w wymyślnych konkurencjach. Wygrała klasa 1b. Zgodnie z tradycją szkoły zwycięzcy będą organizować otrzęsiny w przyszłym roku szkolnym. Po zmaganiach odbyła się dyskoteka, podczas której wszyscy gimnazjaliści bawili się wspólnie.

(tekst: E. Danilewicz,  zdjęcia: E. Danilewicz, J. Krywko)  

 

Rowerowy rajd integracyjny klas I

Więcej fotografii>>

W dniu 3 października odbył się rajd integracyjny klas pierwszych. W rajdzie rowerowym ścieżką Gminy Zamość uczestniczyła młodzież klas pierwszych z Gimnazjum nr 1 w Zamościu. Trasa rajdu wiodła przez malownicze zakątki Roztocza. Uczniowie mieli do pokonania około 40km. Wszyscy, którzy pokonali trasę ścieżki czują się zdobywcami Ścieżki Rowerowej Gminy Zamość. W nagrodę uczestnicy rajdu otrzymali certyfikaty zdobywców ścieżki rowerowej oraz statuetki susła perełkowanego.

(tekst i zdjęcia: J. Bekas)
 
 

III miejsce w Mistrzostwach Miasta i Powiatu Zamojskiego LZS

Podczas Mistrzostw Miasta i Powiatu Zamojskiego LZS w lekkiej atletyce uczniowie Gimnazjum nr 1 zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej gimnazjów. Najlepsze wyniki uzyskali Łukasz Powroźnik w skoku wzwyż zajął  II miejsce. Natomiast  Agnieszka Kowalczyk w biegu na 300m zajęła II miejsce, a w biegu  na 100m zajęła III miejsce. 
Ostateczna punktacja wśród Gimnazjów przedstawia się następująco: 1.Gimnazjum Komarów; 2.Gimnazjum nr 4; 3.Gimnazjum nr 1.

(tekst i zdjęcie: J. Bekas)
 

 

Kawiarenka Szkolnego Samorządu Uczniowskiego

Więcej fotografii>>

Dnia 28 września 2012 r. Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował kawiarenkę, z której dochód przeznaczono na cel charytatywny (zbierano fundusze na rzecz dziewczynki cierpiącej na porażenie mózgowe). Już od rana uczniowie klasy 2a (Kamila Adamczuk, Diana Mnich , Krystian Palonka, Magda Głazowska i Kamil Bondyra) sprzedawali słodkie wypieki swoich mam. Smakołyki cieszyły się wielkim zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli, dzięki czemu uzbieraliśmy pokaźną sumę pieniędzy.

Wszystkim biorącym udział w tym przedsięwzięciu  serdecznie dziękujemy.

(tekst i zdjęcia: klasa 2a)

 

Rajd rowerowy klas drugich

Więcej fotografii>>

W dniu 26 września odbył się rajd ścieżką rowerową Gminy Zamość. Uczestnikami rajdu byli uczniowie klas drugich Zespołu Szkół nr 2 / Gimnazjum nr 1 w Zamościu. 
Uczniowie Gimnazjum jadąc szlakiem rowerowym nie tylko przejeżdżali przez punkty kontrolne ścieżki, ale podziwiali piękno jesiennej przyrody. Trasa rajdu wiodła przez malownicze krajobrazy Roztocza. W sumie gimnazjaliści przejechali ponad 30 km. Każdy kto ukończył rajd czuł się zdobywcą ścieżki rowerowej Gminy Zamość.


(tekst i zdjęcia: J. Bekas)  

 

Wycieczka integracyjno - edukacyjna klas I na Roztocze

Więcej fotografii>>

25.09.2012 r. odbyła się wycieczka integracyjno – edukacyjna dla klas pierwszych „Święto pieczonego ziemniaka”. Uczniowie zwiedzili kamieniołomy w Józefowie. Przewodnik opowiedział im o powstaniu i wykorzystaniu wielu skał. Z wieży widokowej mogli podziwiać piękną panoramę Roztocza. 
Odwiedzili też dwa miejsca pamięci narodowej poświęcone walkom partyzanckim na Roztoczu. Następnie uczniowie udali się do rezerwatu przyrody „Czartowe Pole”, gdzie mogli zaobserwować ciekawą florę Roztocza – lasy łęgowe i olsy. W czasie wędrówki mijali ruiny starej papierni, słuchając opowieści, jak dawniej produkowano papier. Wędrując przez las wsłuchiwali się w szum rzeki Sopot. A potem była już tylko dobra zabawa przy ognisku – pieczenie kiełbasek i ziemniaków. W dobrych humorach wrócili do Zamościa.

(tekst i zdjęcia: M. Majewska)
 

 

Zakończenie Tygodnia Wychowania w kościele p.w. Zwiastowania NMP

Więcej fotografii>>

"Wasza twórczość artystyczna, czyni świat piękniejszym i lepszym"

  Słowa takie usłyszeli uczniowie naszej szkoły podczas homilii, wygłoszonej przez J.E.Ks.Bp Mariusza Leszczyńskiego dnia 25 września 2012r. w kościele Zwiastowania NMP w Zamościu. Podczas Mszy św., która była zakończeniem Tygodnia Wychowania w Polsce ogłoszono również wyniki XVIII Konkursu Plastyczno-Literackiego "Kościół naszym domem".  

  Młodym artystom wiele radości sprawiło spotkanie z Ks. Biskupem oraz niespodzianki przygotowane przez organizatorów. Zadowoleni uczestnicy konkursu, uczniowie z kl. III b: Pamela Szczech, Monika Kietlińska, Katarzyna Kowalczyk i Mateusz Efler z nagrodami wrócili do szkoły.

(tekst i zdjęcia: J. Bulak)
 

 

 

17 września 2012 - Rotunda

Więcej fotografii>>

We wrześniu obchodzimy wiele bolesnych rocznic narodowych: wybuch II wojny światowej, agresję wojsk radzieckich na ziemie polskie, powstanie Podziemnego Państwa Polskiego. Dnia 17. września uczniowie klas drugich pod opieką wychowawców oraz p. v-ce Dyrektor J. Krywko, uczcili pamięć poległych, uczestnicząc w obchodach rocznicy agresji radzieckiej w 1939r., na zamojskiej Rotundzie.

(tekst: J. Muda, E. Pendyk; zdjęcia: uczniowie kl. II)

 

Sukcesy sportowe naszych uczniów

Więcej fotografii>>

W dniach 15-16 września 2012r. odbył się III Kresowy Festiwal Polonijny Młodzieży Szkolnej. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Zamościu/Gimnazjum nr 1 zdobyli 8 medali w konkurencjach lekkoatletycznych.
Medale zdobyli: Mieszko Pyś z kl.2c:złoty w pchnięciu kulą, złoty w rzucie oszczepem, brązowy w skoku wzwyż; Eryk Szozda -2b:srebrny w rzucie oszczepem, srebrny w pchnięciu kulą, srebrny w skoku wzwyż; Maciej Pilarczyk z kl.2b: srebrny w skoku wzwyż, srebrny w skoku w dal. Dwa złote medale zdobył nasz absolwent Adrian Zygarlicki.
Naszym medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(tekst i zdjęcia: J. Bekas)
 

 

Sukces zapaśnika Gimnazjum

Uczeń Gimnazjum nr 1 w Zamościu Michał Szram zdobył srebrny medal w zapasach w stylu wolnym podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego we Włodawie.

(tekst i zdjęcie: J. Bekas)
 

Wybory Szkolnego Samorządu Uczniowskiego

Więcej fotografii>>

Dnia 14.września 2012r. odbyły się wybory Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 182 uczniów oraz 11 nauczycieli. Spośród sześciu kandydatów największą ilość głosów uzyskała uczennica kl.II c - Agnieszka Majzer i w tym roku szkolnym będzie pełniła funkcję przewodniczącej. Jej zastępcą został wybrany uczeń klasy II a – Kacper Caban. 
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy owocnej współpracy w samorządzie!
Pełny skład Samorządu Uczniowskiego na stronie SU>>>

(tekst i zdjęcia: J. Muda)  

 

Mistrzostwa LZS

Więcej fotografii>>

Na mistrzostwach Miasta Zamościa i powiatu Zamojskiego uczniowie Gimnazjum nr 1 w Zamościu zajęli czołowe miejsca. Agnieszka Kowalczyk w biegu na 100m zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal, a w biegu na trzysta metrów zajęła II miejsce zdobywając srebrny medal. Łukasz Powroźnik uczeń klasy 2 c w konkurencji skok wzwyż zdobył srebrny medal.

(tekst i zdjęcia: J. Bekas)
  

 

Sprzątanie Świata 2012

Więcej fotografii>>

"Kocham, lubię, szanuję ...nie śmiecę"  to hasło tegorocznej akcji porządkowej, której inicjatorem i koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia z siedzibą w Warszawie. Organizatorem na terenie miasta jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość. 
13.września 2012r. uczniowie klasy II a gimnazjum pod opieką wychowawcy wzięli czynny udział w tej akcji, porządkując teren wokół szkoły oraz na osiedlu „Promyk”.

(tekst: J. Muda; zdjęcia: K. Adamczuk)

 

My też czytamy Adama Mickiewicza

Więcej fotografii>>

 Społeczność Zespołu Szkół Nr 2 odpowiedziała na apel Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego, który wraz z małżonką zainaugurował w sobotę ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie„Pana Tadeusza”. Przedsięwzięcie zorganizowano z okazji 200. rocznicy wydarzeń opisanych w epopei Adama Mickiewicza.
Hol przy wejściu głównym do naszej szkoły ozdobiła bardzo ciekawa wystawa prac absolwentów gimnazjum, przedstawiających sceny z „Pana Tadeusza’. Wystawę przygotowała wraz z uczniami  p. A. Sawiniec-Szczech we współpracy z biblioteką. Jako pierwsi obejrzeli i podziwiali prace starszych kolegów uczniowie kl. IVa ze szkoły podstawowej. W klasie tej odbyła się lekcja, przeprowadzona przez p. A. Sawiniec-Szczech i p. M. Garbuz z biblioteki szkolnej, poświęcona „Panu Tadeuszowi”. Czwartoklasiści wykazali się dużą wiedzą na temat epopei narodowej i jej autora. W lekcji uczestniczyły także trzy uczennice naszego gimnazjum z kl. II c, Natalia Hałasa, Karolina Hasiec i Agnieszka Majzer, które głośno czytały całej klasie fragmenty „Pana Tadeusza”.


(tekst, zdjęcia: M. Garbuz)

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym!

Więcej fotografii>>

Po wakacjach pozostała nam tylko piękna, letnia pogoda i wspomnienia. Wrzesień przypomina o uczniowskich obowiązkach. Uczymy się nadal w Gimnazjum nr 1 w Zamościu, ale nasza szkoła Uchwałą Rady Miasta Zamościa z dnia 28 maja 2012r. wraz ze Szkołą Podstawową nr 7 tworzy Zespół Szkół nr 2 w Zamościu. Wszystkim uczniom naszego Zespołu życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym, a szczególnie serdecznie witamy w murach naszego Gimnazjum uczniów klas I. 
Witajcie Kochani Pierwszoklasiści! Szkoła powitała was odnowionymi salami lekcyjnymi, korytarzami oraz kolejną salą z tablicą interaktywną. Mamy nadzieję, że w naszej szkole wiele się nauczycie,  poznacie nowych,  wspaniałych kolegów i koleżanki oraz życzliwych nauczycieli. Naszych pierwszoklasistów można podziwiać na fotografiach wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół nr 2 p. Alicją Dubel, v-ce Dyrektorem p. Jolantą Krywko oraz wychowawcami: kl. Ia - p. Martą Majewską i kl. I b - p. Elżbietą Danilewicz.

(tekst i zdjęcia: E.Pendyk)

Inauguracja Roku Szkolnego 2012-2013

Więcej fotografii>>

W dniu 03.09.2012r o godz. 8.30, w odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej, rozpoczęła nowy rok szkolny młodzież gimnazjalna Zespołu Szkół Nr 2 w Zamościu.  Zebranych uczniów, Rodziców,  Grono Pedagogiczne serdecznie powitała Pani Dyrektor Alicja Dubel. To wspólne spotkanie było szczególnie ważne dla pierwszoklasistów, którzy nieco stremowani zajęli miejsca w pierwszych rzędach. Autorem dekoracji sali była p. A. Sawiniec - Szczech. Po oficjalnej inauguracji roku szkolnego uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich sal, aby zapoznać się z planem lekcyjnym na najbliższe dni i wspólnie powspominać minione wakacje. O godz.10.00 w Kościele o.o. Franciszkanów została odprawiona uroczysta Msza Święta dla Zespołu Szkół Nr 2, w której uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 7, młodzież Gimnazjum Nr1, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz Rodzice uczniów.

(tekst: M. Garbuz; zdjęcia: M. Garbuz, E. Pendyk)